avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1987 soluții astăzi
Forum Activitate krysty.cv

Activitate krysty.cv


Tatal meu a murit in Decembrie 2010,a fost recasatorit .
Ptr. a cere mostenire trebuie sa stiu ce proprietati a avut ?
Este un termen in care se poate cere mostenirea ?
Si ce drepturi am avand in vedere ca mai are 2 baieti , din care unul cred ca nu este al lui,ci doar al sotiei.
Mentionez ca 25 de ani nu a avut grija de mine ,nu mi-a dat absolut nimic nici o data ,
eu fiind cu mama si un alt frate si ea recasatorita in alta localitate.

DAR SUCCESIUNEA TREBUIE FACUTA DOAR IN LOCALITATEA UNDE A AVUT DOMICILIUL TATAL MEU ? DEOARECE EU STAU IN SIGHISOARA SI EL A STAT IN BARLAD ???
NU POT FACE SUCCESIUNEA IN LOCALITATEA MEA DE DOMICILIU ?


Răspuns la discuția mostenire
krysty.cv a scris:

#-o Tatal meu a murit in Decembrie 2010,a fost recasatorit .
Ptr. a cere mostenire trebuie sa stiu ce proprietati a avut ?
Este un termen in care se poate cere mostenirea ?
Si ce drepturi am avand in vedere ca mai are 2 baieti , din care unul cred ca nu este al lui,ci doar al sotiei.
Mentionez ca 25 de ani nu a avut grija de mine ,nu mi-a dat absolut nimic nici o data ,
eu fiind cu mama si un alt frate si ea recasatorita in alta localitate. #-o

DAR SUCCESIUNEA TREBUIE FACUTA DOAR IN LOCALITATEA UNDE A AVUT DOMICILIUL TATAL MEU ? DEOARECE EU STAU IN SIGHISOARA SI EL A STAT IN BARLAD ???
NU SE POATE FACE IN LOCALITATEA MEA DE DOMICILIU ?

Răspuns la discuția mostenire
DAR SUCCESIUNEA TREBUIE FACUTA DOAR IN LOCALITATEA UNDE A AVUT DOMICILIUL TATAL MEU ,DEOARECE EU STAU IN SIGHISOARA SI EL A STAT IN BARLAD ???
Răspuns la discuția mostenire
Multumesc. :)
sa aveti un An nou fericit
Răspuns la discuția mostenire
Multumesc ptr. raspuns , dar ce fac daca nu vrea sa-mi dea certificatul de deces ?
Sau daca nici macar o copie nu vrea sa-mi dea ?
Răspuns la discuția mostenire
Va multumesc ptr.raspuns si va doresc Sarbatori fericite si un An nou mai bun.
Discuție mostenire
#-o Tatal meu a murit in Decembrie 2010,a fost recasatorit .
Ptr. a cere mostenire trebuie sa stiu ce proprietati a avut ?
Este un termen in care se poate cere mostenirea ?
Si ce drepturi am avand in vedere ca mai are 2 baieti , din care unul cred ca nu este al lui,ci doar al sotiei.
Mentionez ca 25 de ani nu a avut grija de mine ,nu mi-a dat absolut nimic nici o data ,
eu fiind cu mama si un alt frate si ea recasatorita in alta localitate. #-o
Răspuns la discuția DIURNA SOFER TIR
In contractul de munca nu este specificata diurna,au lasat (...) puncte ,puncte si au stabilit verbal plata diurnei la km,la care dupa cca. 1 an au scris o nota interna din care reiese clar plata la km.
Este legala aceasta nota interna de plata diurnei la km ?
Aceasta nota interna se poate vedea la documente utile ,deoarece nu o pot incarca aici.
Multumesc anticipat
Va multumesc,pot cere si ceva despagubiri in cazul acesta ?
La firma care am lucrat am condus in ultimul timp camioane cu cutie de viteze automata , ceea ce face sa creasca cosumul cu cca.2% fata de camioanele cu cutie manuala.Firma a intarziat cu plata diurnelor in acest an cu 3 luni ptr fiecare luna de plata a diurnelor,respectiv si ultima luna in care am lucrat (luna mai). In luna a opta (august) s-au platit diurnele pe luna mai ,dar in cazul meu mi s-au retinut 440 euro ptr consumul de 37,4 % .
Mentionez ca este vorba de consumul la un camion de minim 22 tone incarcatura.
Ce pot sa fac avand in vedere ca mi s-au retinut acesti bani si in plus la data retinerii banilor eu nu mai lucram la aceasta firma ?
Va multumesc , astept raspunsuri din partea dumneavoastra.