avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 970 soluții astăzi
Forum Activitate george16

Activitate george16

Răspuns la discuția Salariat + PFA = CAS ?
Am si eu o intrebare.Ca pfa in sistem real ,fara carte de munca in alta parte sunt obligat sa ma inscriu la cas ,pensii? Exista un venit minim de la care sunt obligat sa platesc la pensii? am auzit ceva de 3 salarii medii? Mentionez ca la cass m-am inregistrat deja .Va multumesc
Răspuns la discuția contract cu CAS pentru PFA
Am si eu o intrebare . Pentru cas ,pensii , pentru pfa este obligatoriu sa ma inregistrez? Mentionez ca nu sunt angajat in alta parte cu carte de munca. Exista un venit minim , trei salarii medii , am auzit ,de la care legea obliga inregistrarea la pensii? sunt pfa in sistem real . Va multumesc
Răspuns la discuția cas 2009
Exista o suma minima ce trebuie trecuta in declaratia de asigurare la pensii si sanatate? pt pfa?
Răspuns la discuția pfa asigurari sociale
Exista o suma minima ce trebuie declarata in asigurarea de la pensii ,pt pfa? pana la urma este obligatoriu aceasta asigurare pt pfa? mentionez ca nu am contract de munca in alta parte
Pentru pfa este obligatoriu sa fie asigurat la pensii si sanatate? sau este optional? exista o suma minima ce trebuie declarata la pensii si sanatate?
Răspuns la discuția pfa asigurari sociale
Deci ,pana la urma exista o suma minima ce trebuie trecuta in contractul cu casa de pensii pt pfa ? sau se calculeaza la venitul din decizia de impunere?
Răspuns la discuția persoana fizica autorizata
Am si eu o intrebare . Pt pfa cum se calculeaza cei 30% la pensii? la venitul declarat la fisc? exista o suma minima ce se poate trece in contractul cu casa de pensii?
Răspuns la discuția pfa si casa de pensii
Am si eu aceiasi situatie cu cea prezentata mai sus , mentionez ca nu sunt angajat in alta parte .Sunt obligat sa platesc la pensii?
Nu am inteles nimic din raspusurile la intrebarea care a fost pusa . Ma intereseaza cei 31% la pensii din ce anume se calculeaza? din venitul din decizia de impunere ,sau exista o suma minima ce trebuie declarata? salariu minim pe economie? si la sanatate cei 6% din ce? V a rog sa fiti mai clari
Am si eu o intrebare . Din ce anume se calculeaza cei 31% la pensii?Din venitul net mi s-ar parea corect, chiar daca acesta este mai mic decat salariu minim pe economie