avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 589 soluții astăzi
Forum Activitate calcium

Activitate calcium

Răspuns la discuția Deviz sau Instanta
deci cea mai buna varianta este instanta ?
multumesc frumos
Răspuns la discuția Deviz sau Instanta
mda , dar alea 2 sticle de vin ma costa o pata neagra la dosar , ceea ce nu-mi convine , pt ca automat daca accept plata ma si fac vinovat ..nu ?.. si un sef multumit ca-i fac pe plac....
Răspuns la discuția Deviz sau Instanta
Ba da ...exista si foi de parcurs si tahograf , idea e ca a aparut aceasta problema dupa un an de zile ..aproape doi si m-am trezit in fata faptului implinit .
Asadar ce sa aleg , devizul sau instanta pentru ca lucrez la o firma ca sofer iar saptamana trecuta am primit o instiintare sa ma prezint la sefu . Acolo am aflat ca anul trecut intr-una din luni am lucrat 3 soferi pe o masina si masina sa inregistrat cu supraconsum de carburant....din acte reiese ca eu am 16 Litri , un coleg 85 Litri iar al treilea 29 Litri....supraconsum pe acea masina in acea luna ...Intrebarea mea este ...ce sa fac ?...sa accept sa mii se opreasca banii pe acea cantitate sau sa merg in instanta ...pentru ca asa mi sa spus ...ca daca nu accept sa platesc ma vor trimite in instanta . Multumesc
#-o
Răspuns la discuția ANULARE DE DONATIE
ok ....dar daca dupa divort apare la mine sau la fosta sotie un copil......se anuleaza donatia ? sau....... tatal meu ,,,ajungand la saturatie de cate fapte nelegale a exercitat fratele meu asupra lui poate cere anularea donatiei tinind cont ca el este uzufruct viager ? mentionez ca donatia are clauza de reintoarcere in patrimoniu in caz de deces al fratelui meu .
Răspuns la discuția ANULARE DE DONATIE
Donatia a fost facuta in timpul casatoriei avand un copil minor
Răspuns la discuția ANULARE DE DONATIE
Am inteles ....divortul e una si donatia e alta ..nu au legatura una cu cealalta dar care este calea cea mai scurta si legala de a anula donatia ?
Răspuns la discuția ANULARE DE DONATIE
Cam care ar fii conditiile legii dat fiind faptul ca acea garsoniera a fost dobandita de noi inaintea casatoriei ..iar in timpul casatoriei a aparut un copil
Buna ziua
Pe scurt , eu impreuna cu sotia i-am donat fratelui meu o garsoniera in care uzufruct este tatal meu . Fratele meu a inceput sa savarseasca acte de natura infractionala asupra tatalui meu. Din ' n' motive am ajuns la divort cu sotia avand un copil minor , se poate anula actul de donatie daca divortam ?
Răspuns la discuția mesaje furate de pe YM
bun ....am inteles ca " doamna " poate face plangere penala .......dar eu ...in caz ca ma acuza ...pot face aceeasi plangere penala? , pentru ca " doamna " cu mine vorbea in acele mesaje .....si ..inca o chestie ...nu inteleg ...toata lumea are voie sa spioneze pe toata lumea ...si daca lui X i se pare ca are ceva de castigat dintr-o anumita discutie care a decriptat-o el ...inseamna ca cei care folosesc YM se pot astepta oricand la vreo acuzatie in fata justitiei de la te miri cine .....asta pentru ca poate folosii inregistrarile tip mesaj , video sau audio ..........