avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate coricarmen

Activitate coricarmen

pot rezilia un contract de asistenta juridica, unilateral, daca nu am ajuns inca in instanta? Am vreo sansa sa primesc inapoi ceva din banii pe care i-am platit drept onorariu? Primul termen este in luna aprilie....Am facut si cerere de renuntare la proces
Răspuns la discuția inselaciune?
Va rog imi puteti da cateva amanunte? Ce as putea face?
Discuție inselaciune?
Am dat suma de 1600 euro unei persoane din Constanta pentru a-mi ajuta baiatul, student la UMC, sa ia carnetul de marinar si sa-i gaseasca o firma sa plece in voiaj, bani pe care mi-a spus ca trebuie sa-i dea ca ,,spaga", 600 pentru carnetul de marinar si 1000 ca sa plece in voiaj.Ulterior am aflat ca ma costa 150 Ron. carnetul de marinar.Cum pot sa-mi recuperez suma data, in conditiile in care nu sunt martori din afara familiei?
in cazul in care am contracte individuale la apa rece, gaze, am centrala termica, ce mai platesc la asociatie, in afara curentului pe scara si a femeii de serviciu? Sunt obligata sa platesc si administratorul, pentru ca imi gestioneaza fisa? Mai am fisa de gestionat? Asta a fost raspunsul la intrebarea pe care am pus-o administratorului. Ma pot retrage din asociatia de proprietari?
Buna....in cazul partii obligate la plata pensiei alimentare, daca nu obtine venituri, procentul de 25% se aplica la salariul minim brut pe economie sau net? Multumesc anticipat...