avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... reziliere contract asistenta juridica
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

reziliere contract asistenta juridica

pot rezilia un contract de asistenta juridica, unilateral, daca nu am ajuns inca in instanta? Am vreo sansa sa primesc inapoi ceva din banii pe care i-am platit drept onorariu? Primul termen este in luna aprilie....Am facut si cerere de renuntare la proces
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 10:46, 30 Martie 2011
cititi contractul si vedeti ce presupune in cazul rezilierii unilaterale. in privinta banilor vorbiti cu avocatul dvs

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Avocat care nu te reprezinta a_gmona a_gmona Am nevoie urgent de ajutor. Avocatul care il am intr-un proces, relativ banal, nu isi da interesul deloc pentru cauza mea. Am pierdut procesul, am facut ... (vezi toată discuția)
Renuntarea la asistenta juridica a unui avocat claudia_koteles claudia_koteles cum se procedeaza daca doresc sa renunt la serviciile unui avocat? mai exact, care sunt pasii??, nu de alta dar se pare ca avocatul meu ,,tine \'\' cu partea ... (vezi toată discuția)
Durata unui contract de asistenta juridica gyandy gyandy Buna ziua.In forma/continutul tipizat al contractului de asistenta avocatiala nu este prevazuta/trecuta durata contractului.Deci el este valabil de la data ... (vezi toată discuția)