avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1419 soluții astăzi
Forum Activitate MIHAI COSMIN

Activitate MIHAI COSMIN

buna ziua ma poate ajuta cineva cu un sfat?
in urma cu cateva saptamani mi-am dat demisia de la firma unde lucram ccu acordul partilor ,ramanand sa mi se stabileasca suma de bani pe care o mai am de ridicat de la firma respectiva,desi au trecut saptamani inca nu am primit niciun banut
imi poate spune cineva care este termenul prevazut de lege pentru acordarea lichidarii intr-o firma? cat de mult ma pot intarzia fara sa ma plateasca?si ce pot eu sa fac pentru recuperarea banilor ce mi-se cuvin?
Răspuns la discuția contract de munca cu gaj
multumesc am citit legea la care faceati referire si da....este veridica si partea cu retinerea unei sume de garantare din salariu...dar mi s-a cerut si un extras care sa ateste statutul apartamentului ...daca este sau nu constituit ca si gaj in alta parte ....si din cate am citit eu asta se poate dovedi prin extrasul de carte financiara de informare ....vroiam sa imi confirmati daca acesta este actul de care am nevoie
bunaziua as dori sa imi spuneti si mie daca pentru a gaja la locul de munca cu apartamentul e nevoie de extras de carte funciara informatiomal sau de extras de carte funciara de autentificare si de unde se obtin aceste acte
Discuție buna ziua
buna ziua si scuze de deranj as dori o informatie legata de extrasul de carte funciara:am nevoie de acest document pentru a gaja cu el la serviciu dar nu stiu exact de care varianta a lui am nevoie de ext de cf informativ sau de cel de autentificare poate cineva sa ma ajute ?