avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 858 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters103566

Activitate ContSters103566

Răspuns la discuția concediu prenatal
multumesc mult
Răspuns la discuția concediu prenatal
si as mai vrea sa stiu daca lucrez la stat firma este obligata sa imi plateasca prima de nastere care se acorda la priva si diferenta de 15% la indemnizatia de maternitate
multumesc foarte mult
buna seara
am si eu o intrebare ?
vreau sa intru in prenatal dar am numai 6 luni si 3 saptamani se poate?
doctorul meu de familie a spus ca numai de la 7 luni jumate a dat prenatal si niciodata asa devreme. si este posibil ca firma sa imi plateasca diferenta de 15 % pentru prenatal
si as mai vrea sa stiu daca intru in prenatal in ultima saptamana din noiembrie am posibilitatea de a mai primi al 13 salar daca se mai da in ianuarie pentru ca noi tot atunci l-am primit
multumesc mult
Discuție Infiintare PFA
buna seara
as dori sa stiu ce documente imi trebuie pentru infintarea unei persoane fizice autorizate si la ce institutii trebuie sa merg pentru a ma inregistra
va multumesc mult
Răspuns la discuția INDEMNIZATIA DE 85%
multumesc foarte mult .
BUNA AM SI EU O INTREBARE
DACA CINEVA A LUCRAT IN AFARA ADICA IN GERMANIA CELE 12 LUNI INAINTE DE NASTERE SI DUPA ACEEA A VENIT IN ROMANIA PRIMESTE INDEMNIZATIA PENTRU CRESTEREA COPILULUI IN ROMANIA . COPILUL ARE CETATENIE ROMANA SI CERTIFICAT DE NASTERE DIN ROAMNIA
VA MULTUMESC.
Răspuns la discuția Concediu de maternitate
Buna. Am si eu o intrebare . ce venituri se i-au in calcul la indemnizatia pentru cresterea copilului. Sunt functionar si as vrea sa stiu daca veniturile din chirii se i-au in calcul la cei 85% .
Multumesc