avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate sandamariana

Activitate sandamariana


Doresc sa stiu in ce cazuri se poate suspenda mandatul unui consilier local? Sau daca poate acesta fi propus spre sanctiune ? in ce caz poate fi propus?
Răspuns la discuția Incalzirea locuintei
Totusi de ce nu incercati problema invers, adica daca exista vreun act nominativ prin care administratorul sa se justifice in fata dumneavoastra ca sunteti obligat sa aderiti la un serviciu de care nu aveti folosinta si in plus sa va pierdeti timpul dv.. poate e mai usor . Ziceam si eu o idee.! mult suces
Răspuns la discuția Istrainare document
Pentru ca am trimis o cerere prin fax pentru rezolvarea unui caz la care am solicitat doar numar de inregistrare!
Chiar nu inteleg de ce numarul de inregistrare l-au considerta instrainare de documente sau nu voiau sa inregistreze cererea?
Răspuns la discuția Istrainare document
Va multumesc mult de tot! Aceasta mi s-a intimplat azi dupa ce am asteptat ore in sir si am sunat 2 la secretariat ca sa mi se dea numar de iregistrare document enviat prin fax , am rugat pe sora mea ca sa intre la secretariat sa ceara acest numar, la care aceasta o pune sa astepte pe vice presedindele partidului, care la rindului lui suna pe mobilui secretarei si zice tot felul de minuni surori mele, cum ca ea ar face presiune, ca o da afara din sediu, ca va avea de-aface cu ele si toate aste lasindu-a fara replica si surprinsa, in cele din urma se scoate ca nu ii da nimic ca este istrainare documente prin lege! va multumesc!
Răspuns la discuția Istrainare document
doresc sa intreb daca dupa transmiterea unui document prin fax trimit un membru al familiei (frate) sa ceara numar de inregistrare a documentului respectiv se considera aceasta instrainare docoment?

Doresc sa stiu daca in cazul depuneri unei , cereri, sau raspunderi a unui membru catre o societate sau partid politic e considerar innstrainare de documente in cazul im care propriul trimite um reprezentant pentru a cere confirmarea de inregistrare a propriului docoment enviat prin fax sau respectiv o copie de document cu confirmare de inregistrate si numar de inregistra?

Va multumesc!
Răspuns la discuția Sustituire Profesor
Multumesc pt.raspuns, Totusi intrebarea mea se adreseaza : daca Inspectoratul poate substitui um profesor in baza unei cerei intocmite de catre pariti si elevii scoli respective unde preda profesorul respectiv.?
Va multumesc enorm de mult pentru atentia si ajutorul acordat.
Se intimpla ca membru al partidului si consilier local inca nu am primit nici o instiintare de la Partid, doar Primaria Locala a primit instiintare despre excluderea mea din partid si totodata inlocuirea mea cu alta pesoana nespecificind nici un motiv. Ce am de facut? Stiind ca nu am cunostinta de nici o abater si totodata nu am cunostita de cauza ca ar fi avut loc vreo sedinta la care nu am participat!

Doresc sa stiu daca este posibil ca un menbru al unui partid si consilier sa fie exculus din partid fara motiv si sa nu fie anuntat? In cazul primiri instintari despre situatie ce e de facut si cum se poate apara acesta?