avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate mioara24

Activitate mioara24

au incercat cu vorba buna si nimic d 2 ani suporta indeferenta lui si ea si cei 3 copii ai lor din care 2 gemeni d 2 ani jumate care ei nu pot intelege dc tatal lor tipa fara motiv si nu se joaca cu ei sau fata cea mare d 8 ani nu intelege dc toti tatii isi scot copii in parc si ea mergea cu familia mea sau dc el isi cumpara ciocolata si o ascunde prin te miri c locuri ...eu nu concep un trai pentru niste copii fara nici o vina ....ea a plecat d acasa a luat ce a crezut d cuvinta ca foloseste copii si a facut inventar ,proces verbal pe care l-am semnat eu si inca un martor din afara familiei....va multumesc din suflet pentru raspunsuri.
multumesc frumos
prietena mea este in divort cu sotul ei si au 3 copii minori ,si inca locuiesc impreuna ,partajul nu l-a facut dar avocatul ei a sfatuito sa isi ia din lucruri si mobila din casa la care mi-a cerut sa fiu ca martor la ce ia din casa ,este normal sa isi ia lucrurile inainte de partaj ? eu pot avea probleme daca semnez ca martor la ce ia din casa? ps : el nu o sa fie prezent cand v-a lua lucrurile.:">:">:">:">
Răspuns la discuția Valabilitate acte auto
Multumesc frumos pentru raspuns ,sarbatori fericite alaturi de cei dragi!
Buna seara ,am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta .Am cumparat o masina si am facut contract de vanzare -cumparare cu proprietarul care a scos masina si de la fisc , cat mai pot circula asa cu ea ? Si daca puteti sa-mi spuneti pasii care ar trebuii sa-i parcurg stiu ca trebuie sa merg la rar dar nu stiu daca trebuie prima data la primarie sau rar,politie?Va multumesc!!
multumesc dar chiar asa sa imi faca dosar penal pentru ce?si numai zic de stres te poti astepta la orice in tara asta......dezamagita profund ...un om muncitor ...sa se ajunga aici ...dar cei care fac fraude de zecii de mii de euro ?
nu firma nu mai este eu sunt angajata la alta firma dar este condusa de acelas administrator
va multumesc frumos pentru raspunsuri.......deaceea sunt si eu mirata pentru ca nu am facut nimic ilegal am dus adeverinta la firma si mi-au adus-o completata impreuna cu copia dupa cartea de munca stampilata si semnata comform cu originalul ......nu inteleg de ce tocmai eu ???si ce au gasit ei inneregula ?
la vremea aceea in 2007 aveam 370 lei si pe adeverinta si pe cartea de munca minimu pe economie sunt muncitor necalificat si tinand cont de suma aceea banca ma incadrat la un credit de 2700lei
am dat o declaratie exact cum s-a intamplat de cand am trimis adeverinta la semnat si completat mioara24 a scris:

am fost la politie la adresa era sectia 10 acolo m-a intampinat o anumita doamna subinspector si mi sa spus ca am adeverinta de salariu falsa la creditul facut in 2007 avand anexata la dosar si copia carti de munca comform cu originalul .......nu mi sa spus decat ca am cei de la itm au trimis comfirmarea ca am lucrat cu acte in regula in perioada respectiva si ca dosarul va fii analizat de un procuror nu mi sa spus nimic alceva .....ce mai poate urma?????chiar aveam carte de munca la acea firma si adeverinta era completatta de o doamna care lucra atunci la resurse umane la societatea in cauza..............cum pot afla mai multe???