Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Valabilitate acte auto
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Valabilitate acte auto

Buna seara ,am si eu o nelamurire daca ma puteti ajuta .Am cumparat o masina si am facut contract de vanzare -cumparare cu proprietarul care a scos masina si de la fisc , cat mai pot circula asa cu ea ? Si daca puteti sa-mi spuneti pasii care ar trebuii sa-i parcurg stiu ca trebuie sa merg la rar dar nu stiu daca trebuie prima data la primarie sau rar,politie?Va multumesc!!
Finalizarea procedurii de inmatriculare autovehicul, legal,are termen de 30 de zile de la achizitie
Initial rar ,ulterior politie,autoritatea fiscala
Multumesc frumos pentru raspuns ,sarbatori fericite alaturi de cei dragi!