avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1197 soluții astăzi
Forum Activitate elena_i18

Activitate elena_i18

buna ziua! Va rog sa-mi spuneti si mie o solutie pentru urmatoarea speta:
un salariat al unei societati comerciale a fost numit prin act aditional sef la un punct de lucru al societatii. Dupa 1 an, a fost numit prin act aditional pe o alta functie, nemaiavand functia de sef, insa nu i s-a modificat si locul muncii. Dupa 2luni, conducerea ii face act aditional prin care s-a dorit schimbarea locului de munca de la punctul de lucru X la sediul societatii. Salariatul a refuzat semnarea actului aditional si i s-a dat o deciyie de schimbare a locului muncii pe motiv ca la punctul de lucru nu are ce face, iar la sediu este nevoie de el. Salariatul a atacat in instanta decizia. Va rog sa-mi dati o solutie cum as putea sau pe ce as putea merge ca sa castig procesul.Va multumesc!
Discuție salarii
Daca am studii superioare, dar ocup un post care nu necesita studii superioare, societatea e obligata sa ma plateasca cu salariu minim prevazut pentru studii superioare
Discuție dreptul muncii
Buna ziua ! As vrea si eu o solutie legala pentru urmatoarea speta:
Daca doresc destituirea unui director general la un SC sunt obligat sa-i ofer un alt post conform pregatirii sale profesionale? Daca da, care este procedura ce trebuie urmata si legea care prevede procedura!Va multumesc si astept urgent o solutie
Buna! As dori sa va intreb si eu ce bibliografie imi recomandati pentru admitere INM 2013! Va multumesc
Răspuns la discuția sinteze admitere barou
va rog frumos sa imi trimiteti si mie sinteze pentru admiterea in barou dar conform legislatiei in vigoare,pe adresa de email X.com!Va multumesc!