avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salarii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salarii

Daca am studii superioare, dar ocup un post care nu necesita studii superioare, societatea e obligata sa ma plateasca cu salariu minim prevazut pentru studii superioare
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 12:29, 14 Noiembrie 2012
Nu este obligata, decat in situatia in care in ccm aplicabil angajatorului , in reg.intern sunt prevazuti coeficienti de ierarhizare ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salariu minim studii superioare elena2015 elena2015 Buna ziua! Astazi am aflat de la sefa mea ca salariul meu brut este de 900 Ron desi stiam ca sunt integrata ca si inginer, deci persoana cu studii superioare. ... (vezi toată discuția)
Studii superioare ContSters259084 ContSters259084 Vreau sa stiu daca angajatorul este obligat sa ofere un salar mai mare de 700 de ron brut unei persoane cu studii superioare? (vezi toată discuția)
Salariul minim pentru studii superioare mihaela_1968 mihaela_1968 Buna ziua! Mai este in vigoare vreo prevedere privind salariul minim pentru ocupantii posturilor ce impun studii superioare? Va multumesc! (vezi toată discuția)