avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 410 soluții astăzi
Forum Activitate val_sorina

Activitate val_sorina

Va multumesc frumos pentru raspuns !
Eu nu am fost parte prezenta in nici un proces,din 2010 de cand nu s_au mai platit ratele la un credit pe care am girat pe cineva,eu nu am primit decat somatia de executare din partea bancii si apoi am primit evaluarea imobilului si atat! Nimic de la judecatorie,sau din alte parti! Oricum sunt tare curioasa cum vor vinde ei o garsoniera ce are foarte multe datorii la primarie,intretinere si ENEL,banca avand de recuperat 7000 de euro plus cheltuielile de judecata daca le_au inceput,si pretul imobilului fiind de 8000 euro pe piata libera,iar datoriile se ridica si ele la suma de vreo 1500 de euro.Va multumesc frumos pentru raspuns si il astept si pe urmatorul!
Buna ziua! As dori sa stiu daca mi se poate executa imobilul girat la banca,in lipsa mea,deoarece sunt plecata din tara si in imobil inca am lucrurile personale! Se poate ca executorul sa imi de_a lucrurile afara fara ca eu sa fiu de fata? Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția datorie la fisc
Răspuns la discuția taxa avocat- legalizare hotarare
Multumesc frumos pentru raspuns!
Aveti idee cat ma costa sa platesc un avocat pentru a imi ridica el o hotarare judecatoreasca definitiva cu toate parafele de la judecatorie pe ea? As dori asta pentru ca nu am timp de umblat pe drum si stat la cozi aiurea!
Va multumesc frumos pt raspuns!
Buna ziua!..Acum ceva timp am postat aici un subiect ,in care spuneam cum am fost concediata si nu am vrut sa-mi dau demisia.Dupa reclamatia depusa la ITM,aseara cand am fost sa-mi ridic salariu pe zilele muncite anterior concedierii,am fost amenintata de fostii mei patroni,cat si de fiul acestora ca,daca mai continui cu actiunea legala sa nu ma pun cu ei ca pot sfarsi printr-un santz,sau citez" ai grija ca eu sunt prieten cu toti interlopii din oras" ,orasul fiind Navodari,si pe langa asta primind multe jigniri verbale atribuite vietii mele personale. Ce pot face eu in situatia asta,deoarece nu am putut sa ii inregistrez si nici un martor cu mine nu am avut?
Discuție CE POT FACE?
AM si eu o problema. am lucrat din august din data de 5 -2011,pana ieri 10.01.2012 la o firma privata de schimb valutar. pana inainte de craciun toate bune si frumoase. inainte de craciun,sefilor li sa nazarit ca eu nu as da bonuri de csa,total gresit,cum au vazut si pe camerele video,iar daca sa intamplat asta vreodata a fost din cauza ca,cate un client ametit a vrut sa schimbe mai multi euro,si apoi sa razgandit,apoi,si a trebuit sa ii rog pe ceilalti sa nu mai dau un bon sau 2,sa pot acoperi banii in plus batuti pe casa. prb asta am rezolvato..atunci...cu sefii,le-am explicat..le-a explicat si altii..in fine..mai nou,aseara vin suparati foc..ca au auzit ei de la nustiu cine,ca eu...i-am barfit pe ei,ca sefi. i-am rugat sa-mi spuna cine le-a spus asta,dar au spus ca ei nu sunt tigani sa de-a lumea de fatza...in fine..in seara asta am mers la munca,fiind schimb de noapte pt ca schimbul valutar e non stop....si ma lasat sa iau tura imprimire,si apoi frumos imi spun ca nu mai au nevoie de serviciile mele si ca nu mai lucrez acolo.i-am intrebat daca am gresit profesional,si au spus ca nu..dar stiu eu motivele lor,adica alea in care au auzit ei ca i-am barfit.si ca au facut ei sedinta si cu restul de colege si au hotarat ca eu nu mai trebuie sa lucrez la ei. si mi-au spus sa-mi dau demisia..eu..le-am spus ca nu mi-o dau,pt ca nu le-am gresit profesional..si am plecat cu capul sus si gata,,dar asta nu inainte sa ma ameninte ca,daca nu-mi scriu demisia va fi rau si ca-mi desface ea,sefa,cartea de munca cu nu stiu ce litera.sincer..ce ma sfatui sa fac?..am 2 copii de intretinut..sunt mama singura si venitul ce il aduc eu,este singurul venit!..va multumesc frumos,daca aveti timp sa ma sfatuti si sa cititi aceste randuri!


Răspuns la discuția demisie fara preaviz
=D>..va multumesc din suflet..m-am linistit..totusi sper sa fie intelegatori si sa ma plateasca macar pe jumatatea din luna precedenta..ca pe cealalta jumatate din luna asta,chiar nu mai am pretentii!=D>=D>=D>