avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate Dumitrascu Razvan

Activitate Dumitrascu Razvan

"Puteti face plangere penala pt savarsirea infractiunii de amenintare, dar conform art. 193 ........."


Va multumesc
Buna ziua.Ma poate ajuta cineva cu un sfat sa stiu si eu ce pot face.
Mama mea este plecata in Italia sa munceasca si pimeste amenintari din patea tatalui meu cum ca a trimite interpolul sau eu mai stiu ce dupa ea.Ce pot face in privinta asta?Pot depune o plangere impotriva lui?Sau ce ma sfatuiti?


Va multumesc
Va multumesc pentru sfaturi si pentru raspunsuri.
Daca o sa mai am nevoie de un sfat o sa va apelez din nou.
Va doresc o zi placuta.

Vorbiti cu mama dvs sa deschida proces de partaj.
Asa poate ii trece sa se mai creada unic proprietar.

Daca ei nu sunt cununati legitim,se poate deschide acel proces de partaj?
Am 24 ani,dar nu ma intretine el.Sunt salariat,ma intretin singur.
El pana sa plece mama in italia nu venea akasa,nu intretinea casa cu nimic,nu platea nimic la casa.Totul era platit si intretinut de mine si mama.
Dupa plecarea mamei in italia,tatal meu m-a dat afara din casa.Ei doi nu sunt legitim casatoriti,dar sunt trecuti amandoi in actele casei.
Pot sau am vre-o sansa sa-mi castig un drept de a locuii in acea casa?
Daca da,ce pot face si unde trebuie sa apelez?
Tatal meu vrea sa vanda casa ca sa nu pot sta acolo.Poate face asa ceva daca mama nu este de fata si mai ales fara acordul ei?
Mai mult,am fost la sectia de politie unde apartin si le-am explicat,dar raspunsul lor a fost ( nu avem ce sa facem)
Am inteles ce mi-ati spus.O sa vorbesc cu mama sa imi faca acel contract de comodat.Ea este de acord sa locuiesc in acea casa.
Va multumesc pentru raspuns
Dupa plecarea mamei in italia,tatal meu m-a dat afara din casa.Ei doi nu sunt legitim casatoriti,dar sunt trecuti amandoi in actele casei.
Pot sau am vre-o sansa sa-mi castig un drept de a locuii in acea casa?
Daca da,ce pot face si unde trebuie sa apelez?
Tatal meu vrea sa vanda casa ca sa nu pot sta acolo.Poate face asa ceva daca mama nu este de fata si mai ales fara acordul ei?
Dupa plecarea mamei in italia,tatal meu m-a dat afara din casa.Ei doi nu sunt legitim casatoriti,dar sunt trecuti amandoi in actele casei.
Pot sau am vre-o sansa sa-mi castig un drept de a locuii in acea casa?
Daca da,ce pot face si unde trebuie sa apelez?