avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 874 soluții astăzi
Forum Activitate paula23

Activitate paula23

Răspuns la discuția loterie privata
va multumesc
Discuție loterie privata
as vrea sa stiu daca in Romania se poate intemeia o loterie privata on line
nu mai am serviciu dar as vrea sa mi platesc asigurarile de sanatate in continuare.cum se procedeaza avand in vedere ca de 4 luni nu am mai platit cas?
Răspuns la discuția contabilitate srl-uri
de ce nu ati pastrat vechea firma si ii schimbati statutul...cred ca era mai usor asa
Răspuns la discuția contabilitate srl-uri
nu cred ca exista nici o posibilitate deoarece se poate face chitanta numai pana in 5000 lei restul trebuie achitat obligatoriu prin banca, sau poate daca tot o vindeti unuia dintre actionari ati putea sa faceti in asa fel incat sa fie mai putin de plata si astfel comisionul mai mic...cu alte idei poate va ajuta altcineva
Răspuns la discuția Intrebare urgenta
ati putea sa downloadati un program free precum saga si sa va introduceti acolo toate datele si va genera singur balanta care va prezinta situatia lunara, insa trebuie sa invatati planul de conturi.puteti incepe sa introduci datele din ultima balanta.
firma x are 2 pucte de lucru si sediul social
la cele doua puncte de lucru se face registru de casa pe fiecare punct de lucru in parte , dar as avea si eu o intrebare atunci cand dam banii catre casieria centrala cum se scot din registrul de casa avand in vedere ca este vb de un bar cu jocuri de noroc?momentan facem dispozitie de plata dar in ce cont intra ?caci practic nu este retragere aport patron, si as vrea sa stiu cum se inregistreaza in contabilitate si ce se scrie pe dispozitie si mai ales daca e corect?
dar de exemplu daca se aduc bonuri de benzina de asemenea valoare? nu intra la cheltuieli?
buna ziua,

la firma X exista un salariat cu salariul net neimpozabil de 1000 dar pe cartea de munca este incadrat la 720 brut si astfel in registrul de casa se scad prin statul de plata doar 544 lei
m ar interesa sa stiu daca exista vreo metoda inafara de cea legala de a putea scadea in contabilitate si restul sumei pana la 1000 lei,

multumesc
paula rog
Răspuns la discuția rambursare tva
asta vrea sa fie un fel de compensare eu una nu red ca e o idee rea...