avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Activitate Jimmy74

Activitate Jimmy74

Buna ziua
Cum as putea sa solicit unei banci sa imi dea informatii despre un credit la care nu sunt girant doar am girat cu casa(nu sunt foarte sigur ca se achita la timp) si nu as dorii sa ma trezesc cu,,,,viitorii proprietari la poarta.
Banca imi tot spune ca doar titutlarul de cont are acces la informatii
Multumesc
Răspuns la discuția Bonus-Malus pt a 2-a masina
Inteleg si multumesc pt raspuns,dar daca as dorii sa sa patrez si masina veche,nu voi avea pe amandoua asigurari aceiasi grupa de Bonus-Malus?
Buna,lamuriti-ma va rog
Intentionez sa imi cumpar o alta masina,nu beneficiez de aceiasi nivel de Bonus-Malus decat daca radiez anterior masina pe care o detin?si daca as vrea sa am 2 masini?
sunt pers.fizica

multumesc anticipat
Este un magazi alimentar,fara datorii si in actul constitutiv nu specifica nimic anume
si in cazul acesta unicul mostenitor o poate radia,inchide?
Buna
Spuneti-mi va rog ce sa intampla cu un SRL.cu actionar si administrator unic care a decedat?
Multumesc,daca eu nu am studiile necesare ca sa invintez un srl.e suficient o asocierie cu un expert ssm?si e conditionat sa fie el actionar majoritar,eventual si administrator?
Buna ziua,as dorii sa infintet un srl,dar nu am decat un prim curs primar(80ore)de ssm.pot infinta o astfel de societate daca ma asociez cu un expert?trebuie sa fie el majoritar ca si actionar?sau pot infintza un srl cu un alt domeniu de activitate pt care am diplome(in domeniul constructiilor)ca principal domeniu de activitate si sa angajez un expert ssm pt desfasurarea activitatii respective?
V-a multumesc aniticipat
Este vorba de o tanara de situatie buna care a ramas insarcinata cu un tip si care nu-si doresc rezultatul ...dragostei lor
Eu imi doresc mult un copil dar sotia nu poate avea,ma gandeam daca eu l-as recunoaste ca fiind copilul meu in momentul care naste si trebuie sa-i faca certificatul de nastere,ce si cum ar trebuii sa fac sa ma bucur fara probleme de el:
ar trebui sa de-a o declaratie notariala inainte de a naste,sau dupa ce naste,cert e ca viitoarea mamica nu vrea sa plece acasa cu copilul,dar nci nu as vrea sa ma trezesc bagat in nu stiu ce probleme in viitor

v-a rog sa ma sfatuiti

multumesc anticipat
Buna seara,imi puteti spune va rog ce se poate intampla daca nu reactivez firma la finante si la registru comertului?mentionez ca in iunie sunt 3 ani decand am suspendat-o.
v-a multumesc anticipat
Răspuns la discuția Productie muraturi,zacusca
multumesc,dar imi puteti spune va rog ce legi sau unde sa ma duc sa ma interesez ce condititii ar trebuii sa indeplinesc ca sa demarez o mica productie,la mine acasa,in bucatarie,daca se poate