avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 862 soluții astăzi
Forum Activitate romaniidinafaratarii

Activitate romaniidinafaratarii

pe portalul uni post de radio din resita
am observat o poza de la revolutia din dec 1989 ca a fost copiata si decupata numai cateva persoane.Mentionez ca originalul il detin eu si o pot dovedi.Am atras atentia pe messenger si am cerut lamuririi privind dreptul de copiere si numele fotocrafului(adica eu)la scurt timp au retras fotografia si pot dovedi am fotografiat portalul de pe monitor.ce pot face datorita faptului ca mii sa copiat poza fara acceptul meu ?avand aceeasta poza scanata de mine pe alte portale cu numele meu.astept raspuns .va multumesc.romaniidinafaratarii@yahoo.com
sau mess romaniidinafaratarii
ma chinui sa imi deschid o firma in ;Mun Resita Jud.caras-severin lucru de care se ocupa o firma de intermedierii si printre toate actele am nevoie de Acordul veciniilor de dedesupt stanga si dreapta apt meu proprietate personala.Firma are nevoie conf legii de o adresa dar vecina mea mai in varsta si cu care nu se poate intelege si explica a inceput sa isi bata gura prin tot blocul ca EU imi fac firma si NIMENI sa nu fie deaccord.Mentionez ca am vorbit la tel cu pers respectiva si ca nici in ruptul capului nu im i da semnatura.Administratorul a zis ca nu e problema ca la alte Asociatii a dar acceptul dar acum nu poate cara vecina si mai ales ca a ridicat Comitetul in capul meu .
Specific ca eu am domiciliul in Austria definitiv dar doresc sa imi fac o firma Romaneasca in interiorul apt meu (numai ptr adresa) proprietate personala
in alta adresa unde ????
Legea REA :-(
Răspuns la discuția inchiriere pentru sediu de firma
dupa cum stiu eu cred ca ptr dvs ar fii mai bine sa trimiteti un e-mail sau scrisoare predata personal si prin care sa explicati direct la camera de comert unde dumnealor ar trebui sa ceeara automat urmarirea si eventual desfintarea firmei respective