avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 870 soluții astăzi
Forum Activitate Maria Marta

Activitate Maria Marta

se prescrie dupa 3 ani de la data stabilirii vinovatului
Răspuns la discuția Accident rutier
Faceti rost de o copie dupa RCA-ul vinovatului si cereti despagubiri de firma asiguratoare. Este dreptul dvs.
Persoana care a avut nevoie de ingrijiri medicale a primit despagubiri?
Luati legatura cu societatea care v-a vandut RCA-ul. Daca platiti dvs. o puteti actiona in judecata pentru a va recupera banii+ cheltuieli de judecata+ daune. Succes!
Discuție Proprietate
Urmeaza sa ma casatoresc, viitorul sot are copii. Eu intentionez sa vand locuinta mea si sa cumpar alta. Pana voi reusi vom fi deja casatoriti. Pentru ca nu doresc sa ma lupt cu copii sotului meu pentru locuinta mea, trebuie sa ma gandesc la o modalitate de a-mi apara bunurile. Se poate adauga o clauza in contractul de casa sau o renuntare din partea lui in favoarea mea? Trebuie sa mentionez ca si el doreste sa ma fereasca de neplaceri viitoare in acest sens.
Multumesc.
Sunt contabila cu experienta si doresc sa preiau administratie bloc. Stiu ca nu mai este obligatoriu cursul de administrator insa examenul, da. Urmatorul examen va avea loc abia in ianuarie. Pot sa preiau acum administratia si dau examenul in ianuarie? Multumesc.