avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1801 soluții astăzi
Forum Activitate ilie_vlasiu

Activitate ilie_vlasiu

un angajator pote obliga ca tot personalul angajat aprox 130 persoane sa ceara concediu fara plata retroactiv luna noiembrie plus luna decembrie 2009.mentionez ca aceasta cerere aangajatorului a fost ceruta
in 26 nov. 2009. ce se va intipla daca uni dintre angajati refuza sa scrie de buna vie acest lucru. mentionez ca in toata aceasta perioada se lucreaza normal .deci munca la negru.
buna seara.as dori sa stiu daca datele personale cerute [nr.telefon,cnp,serie ci]de anumiti distribuitoridemedicamente dif. articole etc.,telefonic sau pe internet ,pot fi folosite in alte scopuri,si pot prejudicia intr-un fel persoana care le transmite. cu multumiri.
buna ziua am onedumerire;daca angajatorul nu achita ani la rand contributia ce-i revine lafondul de pensii desi de la angajati s-a retinut contr. ce le revena ,cum se calculeaza val. punctuluide pensie?.se va sti numai vechimea ?
Discuție PFA PENSIE
Buna ziua ma numesc ilie vlasiu si asi dori sa stiu ,daca perioada in care oPFA care alucrat ca taximetrist particular inscris la camera de munca si care aplatit la inceput impozit forfetar[anii 1991]iar ulterior impozit dupa incasari,conform reglemetarilor in vigoare din perioada 1991-2000se stie ca vechime in cimpul muncii si contribuie si valoric la calcularea valorii punctului de pensie/ cu multumiri.