avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 923 soluții astăzi
Forum Activitate babacu60

Activitate babacu60

Discuție penalitati
-am semnat angajament de plata pentru un debit la o Sc-din acest moment-am achitat facturile curente fara intarziere-iar ,pentru suma debitoare s-a achitat lunar o suma mai mica decat cea prevazuta in angajamentul de plata-mentionez,faptul-ca suma stabilita de Sc nu a tinut cont si de veniturile ce le realizez lunar-astfel:se calculeaza in continuare luna de luna asiupra soldului si penalitatilor cumulat=ce se poate solutiona in acest sens-? ma puteti contacta la(EDITAT)
Răspuns la discuția PARTICIPARE
-am imputernicire,suparator este faptul ,ca, lichidatorul nu a adus la cunostiinta ,asupra situatiei financiare a societatii comerciale-cu toate ca , am precizat de faptul reprezentarii administratorului,pot face prin posta electronica aceste constatari catre instanta??? Cu stima ;lraducu
Discuție PARTICIPARE
ma numesc lucian-am imputernicire de a reprezenta in instanta ca uramre a inceperii insolventei unei soc,com.judecatorul a precizat ca nu este nevoie de prezenta mea.Ulterior s-au primit doua comiunicari de la instanta prin care se stabileste ca administratorul ce-l reprezint nu justifica suma de 250.000ron reprezentand pasivul soc.comerciale.Din dispozitivul instantei rezulta ca lichidatorul judiciar a solicitat interogatoriu si a depus inscrisuri -fapt ce nu am avut cunostiinta,Sentinta fiind data ce se mai poate face??Cu stima-lucian:(
-o pers.ce detine functia de agent agricol si secretar primarie a revendicat prin sot si cumnata ca fiind unici mostenitori ai bunicului in temeiul leg.10 si 247-o suprafata de 25 ha teren arabil pe raza com Tartasesti-Dambovita-imediat revendicarii-l-au si instrainat prion vanzare-mama mea ca unica mostenitoare a bunicului nu a cunoscut de situatia respectiva deoarece datele din registru disparuse in anul 1990 iar registrul special cu evid chiaburilor a aparut ca temei legal in revendicare-am sesizat -Prefectura Dambovita-Parchetul de pe langa Judecatoria Racari- aceste institutii afirma ca revendicarea este legala-cu toate ca aceasi familie a mai revendicat in bucuresti un teren pe care la instrainat in contul unei surori de a mamei-mama fiind singura in viata la data respectiva-erijandu-se ca singurii mostenitori in viata???La momentul actual nu maistim lacine sa ne adresam>???Cunoasteti o varianta de luat in cazul acesta????Cu respect Lucian(mail-lucianraducu1949@yahoo.com
Discuție NEDUMEREIRE
-am activat in cadrul MApN-in perioada 1973-1981-ulterior, am desfasurat activ in sist.civil pana in anul 2001;fiind operat pe cord-am fost pensiomat gr-2 de invaliditate din sist public de pensii,pentru perioada cat am fost in serv militar activ nu s-a calculat punctaj pe m,otivul ca figurez in alte sisteme neintegrate sist.pupblic.
Situatia militara se compune din=19-02-1970-19-09-1970=milit.in termen,19-09-1970-20-08-1973-sc.milit.de ofit.activi,20-081973-23-11-1981 -ofiter activ,acesta perioada casa de pensii a jud ialomita ma indruma sa o valorific de la MApN-fara sa-mi comunice un temei legal-In concluzie-poate cineva sa-mi puna la dispozitie un act normayiv prin care pot beneficia si eu de perioada cat am fost cadru activ al MApN>??? si de la ce data???: