Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... revendicare teren
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

revendicare teren

-o pers.ce detine functia de agent agricol si secretar primarie a revendicat prin sot si cumnata ca fiind unici mostenitori ai bunicului in temeiul leg.10 si 247-o suprafata de 25 ha teren arabil pe raza com Tartasesti-Dambovita-imediat revendicarii-l-au si instrainat prion vanzare-mama mea ca unica mostenitoare a bunicului nu a cunoscut de situatia respectiva deoarece datele din registru disparuse in anul 1990 iar registrul special cu evid chiaburilor a aparut ca temei legal in revendicare-am sesizat -Prefectura Dambovita-Parchetul de pe langa Judecatoria Racari- aceste institutii afirma ca revendicarea este legala-cu toate ca aceasi familie a mai revendicat in bucuresti un teren pe care la instrainat in contul unei surori de a mamei-mama fiind singura in viata la data respectiva-erijandu-se ca singurii mostenitori in viata???La momentul actual nu maistim lacine sa ne adresam>???Cunoasteti o varianta de luat in cazul acesta????Cu respect Lucian(mail-lucianraducu1949@yahoo.com
Nu ati expus clar situatia de fapt! Daca mama dvs. este unica mostenitoare a defunctilor bunici este o problema majora fata de cei ce au revendicat inaintea mamei. Reveniti!