avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate maimulte

Activitate maimulte

Răspuns la discuția stabilire masa succesorala
Nu am cum sa ma duc, eu stau in jud. Dolj si ei traiau ( si au decedat) in jud Botosani, pot sa trimit o cerere prin posta? dar oare imi raspund cei de la primarie?
buna ziua,
as vrea sa stiu daca bunicii din partea tataljui si tata. toti trei decedati inainte de 1989 aveau bunuri, unde ma adresez?
Nu mai avem nici un act pt eventuale iimobile sau alte bunuri, am reusit sa obtinem duplicate dupa certificatele d deces si atat.
Buna ziua,
in timpul liber am o pasiune pe care as vrea sa o si fructific material: pictura.
Ma intereseaza cum pot sa vand legal creatiile mele, unde ma inregistrez, ce impozite se platesc, cum stabilesc pretul, cu TVA, pot sa scad materialele...
Cum platesc pt drepturile de autor si unde ma inscriu?
Care este baza legala pentru toate acestea?
Răspuns la discuția Cum depun un inscris la instanta?
Multumesc pt raspunsuri, asa o sa fac.
Doar ca mi-e frica, nu am nici o calitate, sa nu ma dea afara judecatorul:)
Răspuns la discuția Cum depun un inscris la instanta?
Dar pot sa ma prezint cu hartiile direct in instanta?
Buna seara,
firma mamei ( fara activitate) a fost data in judecata de ORC pt nedepunerea bilantului, capat de cerere:dizolvarea.
Noi vrem sa o dizolve si nu ne-am prezentat in instanta. Pe fond s-a hotarat dizolvarea si ne-am bucurat. Dar ANAf a facut recurs ca avem de plata niste diferente din trecut, 200 ron. Am platit suma si acum trebuie sa o depunem la dosar.
Cum fac?

Nu am facut nici intampinare nici nimic.
Ce se intampla daca se admite recursul? se judeca alta data, adica mai exista vreun termen cand pot sa duc copia dupa chitanta? sau mai trebuie sa fac v reo hartie?

De precizat ca nu am nici o calitate, consilier juridic sau altceva, doar ruda cu asociatul unic. Trebuie sa se duca acesta?

Am uitat sa spun ca citatia e pt maine la ora 9.