Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... stabilire masa succesorala
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

stabilire masa succesorala

buna ziua,
as vrea sa stiu daca bunicii din partea tataljui si tata. toti trei decedati inainte de 1989 aveau bunuri, unde ma adresez?
Nu mai avem nici un act pt eventuale iimobile sau alte bunuri, am reusit sa obtinem duplicate dupa certificatele d deces si atat.
Mergeti la primaria din comuna/orasul unde locuiau si cereti Anexa 24.
Nu am cum sa ma duc, eu stau in jud. Dolj si ei traiau ( si au decedat) in jud Botosani, pot sa trimit o cerere prin posta? dar oare imi raspund cei de la primarie?
maimulte, utilizator