avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Activitate lucian paduraru

Activitate lucian paduraru

Răspuns la discuția legislatie auto
Multumesc
Răspuns la discuția legislatie auto
va cer scuze ca nu am scris si anul ordinului 268 din 2010 decembrie
Răspuns la discuția legislatie auto
Va multumesc dar ordinul 4 este abrogat de ordinul 268 in care nu am citit ca trebuie sa mai dea inca odata sala
Răspuns la discuția legislatie auto
Multumesc pentru informatie dar nu am gasit nicaieri in ordin ca daca am cazut la proba practica sunt nevoit sa mai dau inca odata sala asa ca va rog sa-mi indicati numarul articolului unde este specificat aceast lucru. Va multymesc
Buna ziua. Va rog sa-mi spuneti daca am picat la oras este obligatoriu sa mai dau o data sala si daca puteti sa-mi spuneti si actul normativ unde este stipulat aceasta. Va multumesc
Buna ziua. Sunt sofer bugetar si pana in octombrie am beneficiat de stimulente iar acum mi-a venit reincadrarea. -salariu de baza majorat cu 15% -o suma compensatorie permanenta(pentru ore suplimentare) majorata cu 15% sporul de vechime majorat cu 15% iar de stimulent nu mai se scrie nimic in ordinul de reincadrare cu toate ca in legea 285/2010 art.1 alin.5 spune ca si sumele compensatorii cu caracter tranzitoriu se majoreaza cu 15%.Va rog dati-mi un sfat.Va multumesc
Buna seara, sunt sofer bugetar si vreau sa stiu cine plateste analizele medicale si testul pshihologic periodic care trebuie sa-l fac ca si sofer.
Discuție 24 ianuarie
puteti sa-mi spuneti va rog daca bugetari au liber luni 24 ianuarie 2011?
cum se calculeaza contributia la sanatate a unui pensionar si in ce acte normative este prevazut acel calcul.
Buna seara. Va rog sa -mi spuneti cum poate fii recuperata o suma de bani cistigata in instanta prin sentinta irevocabila si anuntata la executorul judecatoresc caruia i-am platit onorariul dar acela care imi datoreaza aceasta suma este student si nu lucreaza si nu apare in evidentele finantelor.Va multumesc.