avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 892 soluții astăzi
Forum Activitate aandreii

Activitate aandreii

martie 2011
ma scuzati ca nu am fost suficient de clar
Buna ziua,

In societatea in care lucreaza sotia mea se va face o reorganizare a activitatii care va afea ca efect desfiintarea compartimentului in care lucreaza,si drept urmare concedierea ei impreuna cu alte 2 persoane.Sotia mea este insarcinata in 6 saptamani, dar nu a anuntat inca angajatorul despre aceasta sarcina.Au primit deocamdata notificarea de concediere si in urmatoarele 2 saptamani vor primi si preavizele de 20 zile.
Mentionez ca sotia mea este angajata pe o perioada determinata,in locul unei doamne care este in concediu de maternitate(concediu care se termina in martie 2010).

Intrebarea mea este : daca anunta angajatorul in acest moment se mai poate amana concedierea?ce drepturi are in calitate de angajat pe perioada determinata?

va multumesc!
Răspuns la discuția Martor in proces de divort
interesant subiect..... :)

o problema asemanatoare am si eu dar pe mine ma intereseaza daca se pot obtine convorbirile telefonice deoarece am de obtinut bani de la o persoana care acum se face ca a uitat!
Cu bine!
Răspuns la discuția convorbiri telefonice
Va multumesc pentru raspuns!
Dupa ce am studiat legea recomandata am inteles ca obtinerea acestor convorbiri este imposibila intr-un proces civil dar este valabila chiar daca judecatorul cere acest lucru?este valabila si pentru un proces penal?
Prin acea lege de fapt se stocau numerele de telefon,durata si adresa apelantului...nu convorbirile propriu-zise!
As dori daca se poate, sa stiu cat se stocheza convorbirile (cu sonor) de pe un anumit numar de telefon de catre reprezentantii de telefonie mobila si in ce imprejurari acestia au dreptul sa le inmaneze unei instante.
Am citit ca dupa 6 luni toate aceste date se sterg.Este adevarat?