avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1090 soluții astăzi
Forum Activitate toma ioan bogdan

Activitate toma ioan bogdan

Discuție permis auto
se poate conduce autovehicul dupa examenul de conducere auto daca am fost declarat admis?
Exista ceva legea pentru esalonarea datoriilor persoanelor juridice catre bugetul de stat?
Daca exista: ce acte trebuie depuse la dosar pentru apobarea esalonarii datoriilor catre bugetul de stat?
Exista ceva legea pentru esalonarea datoriilor persoanelor juridice catre bugetul de stat?
Daca exista: ce acte trebuie depuse la dosar pentru apobarea esalonarii datoriilor catre bugetul de stat?
Comisionul de intermediere doresc sa-l iau in fiecare luna pe toata perioada contractului de livrare a peletilor.
Sa solicit bilet la ordin in fiecare luna pentru comisionul de intermediere?
Perioada contractului de livrare a peltilor este de aprox. 2 ani.
Buna ziua
As dori sa intermediez comert cu peleti pentru centrale termice intre o firma din romania si una din austria.
Cu ma sfatuiti sa fac si de ce acte am nevoie ca, sa nu iau ceva teapa si sa si castiga ceva de pe urma intermedierii?
Buna ziua
In octombrie 2008 am depistat in trafic sub influenta bauturilor alcoolice peste limita legala.
Dupa testarea cu etilotestul si recoltarea probelor biologice mi-sa intocmit doar penal.Procesul a durat aproximativ 6 luni pana in 4 aprilie 2009 cand mi-am primit sentinta.
Pe durata procesului nu am avut permis de conducere.
Intrebarea este:
Este posibil sa pot da examen pentru redobandireaa permisului cu sase luni mai devreme(cat a durat procesul) tiinand cont ca in timpul procesului nu am avut permis si deja a trecut un an de la data cand am fost depistat in trafic sub influenta bauturilor alcoolice?
Buna ziua
As avea si eu 2 intrebari:
Este posibil suspendarea unei societati comerciale cu raspundere limitata daca societatea are datorii catre stat(TVA, carti de munca etc.)?
Daca in anul 2008 am platit impozit pe profit, in anul 2009 mai platesc impozitul foerfetar?