avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 826 soluții astăzi
Forum Activitate voicu iuliana

Activitate voicu iuliana

va multumesc!
Toate cele patru instante de judecata s-au abtinut in a judeca cauza.Dosarul a fost trimis la Tribunalul... si am termen pe 18 iunie 2012.Intrebarea mea este :se poate judeca acelasi dosar, aceeasi cauza in acelasi timp in doua instante separate. Da sau Nu? Va multumesc

La datade 30 nov 2011 am deschis actiune de partaj bunuri comune la instanta din orasul unde locuiesc. Judecatorii din aceasta instanta s-au abtinut in a judeca cauza deoarece fostul meu sot este grefier iar sora lui este presedinta Judecatoriei acestei instante.Dosarul a fost trimis spre judecare la tribunalul din resedinta de judet unde am primit termen de judecare pe data de 18 iunie 2011.Pe 11 aprilie am primit citatie de la judecatorie ca trebuie sa ma prezint pe data de 17 mai 2012 deoarece am termen in acelasi dosar care este deje la tribunal. Nu inteleg daca se poate judeca acelasi dosar, aceeasi cauza in acelasi timp in doua instante separate.Postez mai jos de pe portalul Judecatoriei si a Tribunalului.
JUDECATORIE
Data Detalii
17/01/2012 Amână cauza
Solutie: in temeiul art.156 Cod procedură civilă admitere cererea pentru angajare apărător
14/02/2012 Amână cauza
Solutie: Admite cererea de amânare formulată de către reclamantă prin apărător.In temeiul art.156 Cod procedură civilă admite cererea de amânare formulată de către pârât pentru angajare apărător.
20/02/2012 Amână cauza
Solutie: Admite cererea de abtinere formulată de către d-na jud. Varvara Luminita
29/02/2012 Amână cauza
Solutie: admite cererea
01/03/2012 Amână cauza
Solutie: admite cererea de abţinere
26/03/2012 Încheiere
Solutie: Acordă termen la 17/05/2012
17/05/2012
Solutie:
TRIBUNAL
Data Detalii
18/06/2012
Solutie:
Pagina 1

Ultima actualizare: 16.03.2012

Discuție Dreptul muncii
unde pot reclama un functionar public care a facut un abuz in serviciu ,in urma caruia am fost prejudiciata?:training:
Platesc pensie alimentara.in vara am avut proces pt majorare pensie alim.La judecatoria din localitate mi s-a stabilit 40% din venitul net.Am facut recurs la tribunal pt a se recalcula.Pana se termina recursul ce cuantum trebuie sa platesc eu?cel vechi sau cel gresit (nou).Hotararea trebuie sa fie definitiva si irevocabila ca sa mi se dea titlul executoriu?Va rog sa ma lamuriti si pe mine,nu mai inteleg nimic.S-a ajuns la 40%,deoarece premiile le-au bagat de 2 ori in calcul.Cui pot cere cheltuieli de judecata,d-nei judecator care a gresit calculul.?Va rog sa ma ajutati cu cu raspuns!Va multumesc!