avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 762 soluții astăzi
Forum Activitate crysti88

Activitate crysti88

Răspuns la discuția Ce cod caen imi trebuie?
multumesc mult de raspuns ,as mai avea o singura intrebare ,daca vand online imi mai trebuie si sediu daca de exemplu imi fac srl?Multumesc
vreau sa import si sa vand cititor/scriere card in Romania, imi trebuie firma?si daca da ce cod CAEN imi trebuie pentru asta?as vrea sa vand online.Multumesc
Răspuns la discuția Vreau sa imi deschid o firma
nu inteleg...nimeni nu stie despre ce vorbesc??multumesc
Buna Ziua as vrea deschid o firma eu cu inca un prieten, de import anumite produse pentru plati,fidelizare clienti si a vrea sa stiu cum trebuie sa procedez,ce cod CAEN imi trebuie,as vrea sa fiu unic importator al acestor produse in Romania ,pot vinde si sub forma de PFA sau imi trebuie firma neaparat?un link cu produse ce vreau sa import [ link extern ]
Răspuns la discuția SRL sau PFA ?
daca nu vand in Romania nu inteleg la ce imi trebuie societate comerciala,eu doar in afara vand ce am cumparat din Romania,atata tot.Multumesc de raspuns
Răspuns la discuția SRL sau PFA ?
pana la o suta de bucati per transport.Multumesc
Discuție SRL sau PFA ?
Vreau sa imi deschid un website care are ca domeniu de activitate cumpararea unor anumite produse din Romania si vinderea lor in afara tari, intrebarea este am nevoie de societate comerciala sau pot sa functionez si fara?sau cu pfa?Eu practic deci nu fac comert in Romania doar cumpar,vanzarea se face in strainatate.Multumesc
da am crezut ca se blocheaza conturi si la persoanele fizice,deci daca nu platesc o anumita perioada de timp si dupa ma razgandesc,trebuie sa platesc si ce datorez?Multumesc mult pentru raspunsuri.
nu se poate inceta in nici un fel contractul incheiat cu cei de la casa de asigurari de sanatate? precizez ca nu am lucrat in Romania pana acum,am lucrat numai in strainatate si am platit cotizatiile la CAS din mana,nu prin angajator fiindca nu am avut.
Ce se intampla daca nu mai platesc cotizatiile la Casa de asigurari de sanatate?imi blocheaza contul si isi iau banii?sau mai rau ma actioneaza in instanta?