Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL sau PFA ?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL sau PFA ?

Vreau sa imi deschid un website care are ca domeniu de activitate cumpararea unor anumite produse din Romania si vinderea lor in afara tari, intrebarea este am nevoie de societate comerciala sau pot sa functionez si fara?sau cu pfa?Eu practic deci nu fac comert in Romania doar cumpar,vanzarea se face in strainatate.Multumesc
crysti88, utilizator
Depinde ce cantitati aveti de gind sa cumparati si sa vindeti.
In cazul in care deja vorbiti de activitati comerciale, aveti nevoie de societate.
av_silvia_margineanu, utilizator
pana la o suta de bucati per transport.Multumesc
daca nu vand in Romania nu inteleg la ce imi trebuie societate comerciala,eu doar in afara vand ce am cumparat din Romania,atata tot.Multumesc de raspuns
Pentru ca trebuie sa platiti impozit.