avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate erika1980

Activitate erika1980

buna ziua,
am si eu o intrebare in data de 20 noiembrie (dupa concediul de ingrijire a copilului 2 ani) trebuia sa merg inapoi la munca dar mi sa zis ca nu sunt locuri se fac restructurari.inca nu am fost la firma pentru ca mi sa facut rau s am mers la medic de unde a reiesit ca sunt insarcinata in 2 luni.pot sa beneficiez de somaj?
pot beneficia de concediu medical pentru ca mi sa raspuns ca nu sunt locuri si sa-mi caut alt loc de munca?
mi sa zis ca o sa fiu anuntata in cate zile trebuie sa faca asta?
buna ziua,
as dori sa intreb ce se intampla in cazul in care angajatorul nu mia dat inca nici un raspuns ,iar azi trebuia sa merg la munca.mi sa raspuns ieri ca o sa fiu anuntata dar nimic. O sa am intrerupere in cartea de munca ?ce as putea sa fac sa nu fie intrerupere,pt ca sar putea sa fiu insarcinata?pot sa beneficiez de concediu medical si cate zile?
buna, as mai avea o intrebare
daca am ramas insarcinata si am 2 luni iar angajatorul nu vrea sa ma primeasca inapoi ce pot sa fac?unde trebuie sa merg?o sa beneficiez de concediu de maternitate sau trebuie sa lucrez pana la concediu prenatal?
multumesc mult
Aceasta cerere trebuie sa o fac la firma respectiva?
buna ziua,
as dori sa intreb si eu pe cineva cum ar trebui sa procedez in cazul meu: in 19 noiembrie mi se termina concediu dematernitate si ar trebui sa ma reintorc la munca, dar am sunat la firma acum o luna sa anunt si mi s-a raspuns atunci ca nu are momentan loc liber si sa imi caut alt loc de munca. Azi este luni sa sun sa intreb sau sa ma prezint joi la firma sau cum sa procedez? Mai trebuie sa precizez ca am vorbit cu unele angajate si mi sa spus ca nu mai vrea sa puna pe nimeni in locul acela pentru ca momentan si cine este in locul meu este insarcinata in luna 4.