avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Activitate georgiana.bucuresti

Activitate georgiana.bucuresti

Succesiune bunici
Buna ziua,
In urma decesului bunicilor trebuie sa fac succesiunea impreuna cu unchiul pentru ca intre timp si mama a decedat.
Am fost la Primaria comunei impreuna cu unchiul pt. a face sesizare de deschidere succesiune.
Acolo doamna secretar a scris pe Anexa 24 doar ce a declarat unchiul, facand semn sa nu declare tot, el prezentand un titlu de proprietate.
Este posibil ca in Titlu de proprietate sa nu fie trecute toate terenurile arabile pe care le-au detinut bunicii pentru ca impozitul pe care l-a platit unchiul nu corespunde cu suma trecuta de dna secretar cand a intocmit Anexa 24, iar cand am cerut sa fac cerere pt. rol fiscal mi s-a spus ca doar solicitat de instanta judecatoreasca se poate elibera, eu avand calitatea de mostenitor dobandita in urma succesiunii mamei.
Cum pot afla daca bunicii au mai detinut si alte terenuri arabile in afara de cele inscrise in titlul de proprietate?
Multumesc!

Buna ziua!Am un partener de viata de aproape 10 ani de zile. In acest timp eu am cumparat un teren din banii dati de parintii mei, pe numele meu.Partenerul meu si-a achizitionat o masina si am inceput constructia casei.in cazul unei despartiri ce drepturi are el?
Discuție carte de munca
daca nu am carte de munca si vreau sa-mi fac exista posibilitatea sa platesc si din urma toate cnsas-urile dar care sa se adauge la vechime