Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... drepturile familiei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

drepturile familiei

Buna ziua!Am un partener de viata de aproape 10 ani de zile. In acest timp eu am cumparat un teren din banii dati de parintii mei, pe numele meu.Partenerul meu si-a achizitionat o masina si am inceput constructia casei.in cazul unei despartiri ce drepturi are el?
buna ziua!
are un dr de creanta asupra acestei case.
pp ca nu ati incheiat un acord de asociere in vederea edificarii case?!