avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 319 soluții astăzi
Forum Activitate ic

Activitate ic

Răspuns la discuția Roaming
De 4 ani are aceasta cartela si sta plecat in afara de 2 ani ,pana acum cred ca a incarcat cu mai bine de 300 euro in ultimi 2 ani.Nu cred ca sa intamplat sa ma sune de mai mult de cinci ori intr-o luna mai mult il sun eu pe el.Cartela nu a fost cumparata acum special ,este vorba de nr de telefon sa nu il piarda dar ne vom porta pe abonament la alta companie
Discuție Roaming
Buna ziua,
Sotul meu sta plecat cate o luna in olanda si 1 saptamana revine in romania.Pentru a putea comunica foloseste o cartela de la Vodafone Prepay.
Este normal sa primeasca acest sms si sa i se ceara sa faca dovada ca locuieste in Ro sau este inca un abuz din partea Vodafone

ATENTIE! Conform monitorizarii Vodafone Romania, serviciul de roaming este utilizat cu incalcarea prevederilor legale, activitatea SIM-ului tau fiind preponderent in Roaming. Conform legislatiei, oferta ta de roaming este disponibila doar pentru calatorii ocazionale in afara tarii, in limitele utilizarii rezonabile. Pentru a evita suprataxarea (euro credit: 0.032/minut apelat, 0.0108/minut primit, 0.0075/MB, 0.01/SMS), trebuie sa iti modifici imediat comportamentul de consum si sa faci dovada ca locuiesti in Romania prin prezentarea documentelor relevante si a SIM-ului intr-un magazin Vodafone Romania. Trimite SMS gratuit la 2828 in maxim 24h cu: DORESC PROGRAMARE si te vom contacta pentru a programa vizita intr-un magazin Vodafone Romania. Detalii aici: www.vodafone.ro/roaming-prepay
Răspuns la discuția Ciocolata cu viermi
Doamna consilier si eu am acelas ghinion cu viermi in delikat,ai mei sunt uscati ,dar in ciorbita s-au umflat si arata tare bine,opc-ul nu raspunde la tel am incercat sa ii contactez si pe mail dar nu am primit nici un raspuns, nu stiu cui sa ma adresez. Am si bonul de la hipermarket si punga de delikat cu tot cu viermi.
Buna ziua, am cumparat dintr-un hipermarket un pachet de delikat,l-am folosit la cateva feluri de mancare ne dandumi seama ca printre legunele din el se aflau si niste viermisori uscati, am constatat ulterior in ciorbita in care prin fierbere ei s-au umflat, pt a ma convinge ca sunt viermi i-am pus la microscop pt a ma convinge,din nefericire intreaga familie a savurat acei viermi fara a sesiza.M-am adresat prin e-mail la o adresa a OPC dar nu am primit raspuns. Frima producatoare nu mai are nr de telefon cu care este inregistrata pe net, pe ambalaj,si nici nr de telefon cu care este inregistrata pe Mfinante. Ce pot face in cazul aceste ? pe cine pot trage la raspundere?si cum?
Răspuns la discuția bine faci bine gasesti
Am aceias problema ca si domnul ionel, am intrat cu bani intr-o firma,(doar cu banii si munca) m-am certat cu patronul(prietenul din copilarie) am de recuperat de la el o suma frumusica de bani, nu am nimic la mana ca i-am dat banii pt cumpararea bunurilor luate pe firma lui,doar sotia imi este martora.Credeti ca am vreo sansa in instanta? pe cale amiabila nu se poate face nimic. va multumesc


Domnule Ionel nu credca vom avea vre-o sansa.#-o