avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 794 soluții astăzi
Forum Activitate felycica

Activitate felycica

Multumesc!
Acesta este raspunsul corect.Intre timp m-am documentat si eu si am primit acelasi raspuns.
Cum spuneam...Tot respectul!:):)
Da.Eu, cel putin, cred ca parerea dvs.(abcdeadi) este personala nu si competenta(Scuze daca gresesc) De aceea nici n-am mai scris nimic. Demonetizarea nu putea sa insemne si anularea acelor carnete de CEC. Cel putin n-am vazut precizat nimic in sensul acesta. Daca totusi este asa, va rog, precizati actul normativ si atunci am tot respectul pt.cuvantul dvs. Altfel...:))

Nu cred ca este o naivitate ceea ce spune daniela.ilea. Nu ca am astepta ceva de la stat in cazul cecurilor cu castiguri in autoturisme.
Este totusi o depunere a unei sume de bani care ar trebui sa fi suportat de atunci pana acum dobanda aferenta. Mie la CEC mi s-a raspuns ca nu mai sunt valabile acele carnete de CEC. Probabil nu mai exista aceasta varianta, dar daca banii s-au depus unde sunt in prezent.
Totusi 5000 lei pe vremea aceea nu erau de aruncat!!!
Poate da cineva un raspuns competent?
(Nu pareri personale, va rog!)
Multumesc,
Felicia T.
Răspuns la discuția Spor de vechime
In perioada de concediu pt.cresterea copilului in varsta de pana la 2 ani, contractul de munca este suspendat.Normal ca nu se ia in calculul vechimii in munca
Răspuns la discuția Spor de vechime
Dar atunci, de stagiul militar ce mai spuneti? Este stagiu asimilat cf.Lg.19/2000 si se ia in calculul sporului de vechime.
Răspuns la discuția Spor de vechime
Pana la intrarea in vigoare a Legii 19/2000(01.04.2001) perioada de somaj se numea vechime in munca.
Dupa 01.04.2001 se numeste stagiu de cotizare.Practic, este acelasi lucru. Ca urmare, intra in calculul vechimii in munca pt.acordarea sporului de vechime.
Bine-nteles ca da,iar ei escroci.
Calitatea umana abia in situatii "cheie"se poate demonstra.
Asta si fac "ex-sii" nostri,daca imi acceptati expresia.
Si ca sa va vina cat de cat inima la loc,cheltuielile se pot deduce la procesul de partaj si nu veti ramane in pierdere.
Succes!
Nu stiu daca meritati,dar ma bucur ca mai sunt si femei destepte.Eu nu fac parte din aceasta categorie.
Eu sufar ,aproape, din acelasi motiv ca dvs.
Dar nu va mai dura....
Toate cele bune!
Răspuns la discuția evacuarea ca urmare a divortului
Multumesc pt.sfat.
Chiar nu-mi venise in cap aceasta idee.
Va doresc toate cele bune!
Răspuns la discuția evacuarea ca urmare a divortului
Va multumesc pt.raspuns.
Stiti,fostul meu sot este politist;si culmea ironiei, a si lucrat la sectia de politie de care apartin.Ca urmare,nu stiu cata sustinere as avea din partea lor.
Dar,v-as mai intreba ceva.Ce mi s-ar putea intampla daca
intr-o zi i-as scoate lucrurile afara din casa in timp ce el ar fi la serviciu?
Pot fi acuzata de ceva?Practic el nu mai are dreptul legal de a intra in casa fara acordul meu.Gresesc?....
Multumesc anticipat.