avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1002 soluții astăzi
Forum Activitate cristina-kelemen

Activitate cristina-kelemen

Am acceptat, la contactarea unui operator al unei bănci, un card de credit pentru cumpărături. La ridicarea acestuia de la bancă, am avut surpriza să constat că era condiţionat cu semnarea unui certificat de asigurare pentru acoperire în caz de deces şi pentru pierderea locului de muncă. L-am semnat, neavând încotro, dar citind mai bine ulterior certificatul, am sesizat faptul că nu se onorează o cerere de despăgubire, printre multe altele şi "SERVICIUL MILITAR EFECTUAT DE DVS. ÎN CADRUL FORŢELOR ARMATE SAU FORŢELE DE SECURITATE ALE ORICÃREI ŢÃRI SAU PUTERI ". Ocupaţia mea este subofiţer, deci militar, banca are datele mele personale, inclusiv ocupaţia, doresc să aflu dacă pot rezilia certificatul de asigurare.
am apometre,dar vecinii(jumatate plus unu)si-au pus contoare de apa la usa(ca la gaz);daca eu nu vreau ,pot sa imi taie apa?nu am restante la asociatie
va rog sa imi spuneti daca exista o lege care ma obliga sa imi contorizez individual apa,in afara de cea care ma obliga sa am apometre