avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 933 soluții astăzi
Forum Activitate Tinnyturner

Activitate Tinnyturner

Care este procedura cea mai simpla de obtinere a titlului de mostenitor unic. Mama a decedat, tatal a decedat, iar fiul, major, este unic la parinti. Multumesc
Discuție Decizie a CCR
In ziua de 12.12.2013 Plenul CCR a decis cu majoritate de voturi ca sunt neconstitutionale prevederile O.U.G. 10/2013. Va rog sa-mi spuneti sub ce nr. si in ce data s-a publicat respecxtiva Decizie. Multumesc.=D>
Răspuns la discuția Executare ANPRP
Kiar nu ma baga si p mn cineva in seama? Please! Poop
=D>Merci si Domniei Voastre:))! N-ati surprins esentialul solicitarii mele, sau asa o fi "joaka" pe acest site!
Merci frumos. E foarte clar ce solicitam: Carei instante sa ma adresez?( Tribunal-constencios admin. sau alta?...) si in ce temei legal sa formulez actiunea!!!. Daca aveam bani de avocat, nu mai ceream aceste informatii. O astfel de cauza pot sa mi-o sustin si singura in instanta,: Dosar de restituire plati efectuate pentru o interventie chirurgicala, in regim de urgenta, in strainatate. Dosarul a fost intemeiat conf. cerintelor legale, altfel nu era aceeptat de CAS Timisoara. Acestia l-au verificat, au facut calculul si l-au inaintat la Bucuresti ptr. reverificare si alocare de bani(birocratia arhi cunoscuta!!!). Buc. timp de doi ani mi-au raspuns ca e in stadiu de rezolvare obtinandu-se diverse avize favorabile, dupa care l-au returnat la Timisoara si, noaptea mintii: Motiv:"Nu e urgenta ca ai platit ieri si te-ai internat azi"! Pai asta nici macar abuz nu se mai cheama . E CRIMA!!! Ce zici?!....
Cui trebuie sa adresez actiunea in instanta, eu contribuabil afectat, impotriva CNAS, pentru tardivitatea raspunsului si implicit la efectuarea platii la un dosar complet intocmit, acceptat fara solicitari de completare ulterioara, calculat de casa judeteana Timis, inaintat in termen Casei Nationale...Si in ce temei legal? Multumesc
Discuție Executare ANPRP
Am Decizie validata de ANPRP conform Legii 9/1998, din anul 2010 si nu am primit auma cuvenita. VA ROG SPUNETI-MI PASII CE URMEAZA SA-I PARCURG SI CE TAXA JUDICIARA TREBUIE SA ACHIT. multumesc
Răspuns la discuția legea 9/1998
@Balica Ruxandra: Ce sa ne faca executorul judecatoresc? Toti avem decizii validate de ANPR in urma unor Hotarari judecatoresti(ca asa le-a venit lor ideea sa mai lalaie inca ani buni restituirea sumelor pt. care deja emisesera decizii de validare de acum 10-12 ani...P{arsivi si hoti, asta e!!!!0. Deasemeni, aceste hotarari le-am investit cu titlul executoriu in termen legal si le-am inaintat ANPR pentru a se conforma, Si??? Acum alti bani, alta distractie???!!! Cel putin, daca sunteti documentata si stiti clar demersurile care trebuiesc facute, onorariu, cu aprox, si termenul in care se face restituirea, spuneti-ne si noua, sa nu murim prosti...Asa de facut recomandari...Oricum, va multumim in cazul in care ati fost bine intentionata.
Răspuns la discuția legea 9/1998
@ av. Ciobanu Mihai: Sub ce forma s-a facut suspendarea, O.G.?Fiti bun si spuneti-ne nr., data si M.O. in care a fost publicata, ca noua celor in cauza, cu Decizii(a mea reactualizata in instanta in 2010) nu ne da nimeni nici o informatie. La tel., personalul din ANPR e "the lost in the space". La audiente cand era "musiu" Remus nu aveam nici o sansa fara "plicul cu solutia".... Acum pe cine mai contactam? Guvernu, plin de "purici" , sau pe cine??? Multumim anticipat Domnule avocat. Presupun ca aveti date mai recente si informatii pertinente cu care sa ne sprijinit, daca se poate, si pe noi.
Just! Santem intradevar la mana Guvernului. Sa ne caciulim la ei? Sa-i mintim ca le dam voturile? Sa ne rugam la Domnul sa le de-a mintea cea buna? Cine ne poate spune ce putem face sa ne capatam banii furati?... Ca pentru guvernanti Justitia manifesta clementa si are termene avantajoase lor, iar pentru noi are...hule.