avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 912 soluții astăzi
Forum Activitate shary

Activitate shary

Răspuns la discuția Altercatie in club
problema este ca nu dispun de bani , si nu as vrea sa dau bani. poate doar sa platesc o amenda administrativa.Va multumesc
Răspuns la discuția Altercatie in club
ce urmarire penala,ce pedeapsa cu suspendare? ca doar nu l am omorat pe om .eu am incercat sa i despart , si doar prietenii lui sustin ca l am lovit.
Va multumesc
Am participat la o altercatie intre 2 persoane.Un prieten si un bodyguard dintr-un club.Am sarit sa ii despart pe cei doi dar prietenii bodyguardului spun ca m-au vazut lovindu-l pe acesta.Bataia a fost iscata de prietenul meu,eu nestiind acest lucru.Victima sustine ca a scos certificat medico-legal cu mai putin de 20 de zile.Are doar 2 vanatai si un ochi putin umflat, nefiind facute de mine, si doreste sa ne intalnim la sectie dupa 4 zile de la altercatie pt declaratii.Daca nu doreste o intelegere amiabila se poate ajunge in instanta sau primim o amenda? Daca se ajunge in instanta ce pot sa patesc eu?Cam cat ar fi suma maxima pe care o poate cere?Mentionez ca nu am cazier si nici o amenda primita .
Va multumesc
Discuție Lovire
Am participat la o altercatie intre 2 persoane.Un prieten si un bodyguard dintr-un club.Am sarit sa ii despart pe cei doi dar prietenii bodyguardului spun ca m-au vazut lovindu-l pe acesta.Bataia a fost iscata de prietenul meu,eu nestiind acest lucru.Victima sustine ca a scos certificat medico-legal(
Răspuns la discuția Lovire
M am intalnit cu victima la o zi dupa altercatie si arata cat de cat bine in afara de 2 vanatai si un ochi umflat.a sustinut ca are un certificat medico-legal si ca vrea sa ne intalnim la sectia de politie pentru declaratii.Daca dupa 4 zile nu s a depus nici-o plangere din partea victimei .Fara declaratia mea poate face ceva (nu se stie exact daca a scos certificat)? Daca in caz contrar nu reusim sa ne intelegem , se poate ajunge in instanta cu dosar penal, sau putem plati o amenda la politie?
Va multumesc
Discuție Lovire
Daca am fost implicat intr-o bataie neiscata de mine (am sarit in ajutor), care s-a soldat doar cu invinetirii in zona urechilor , ochiului drept si deasupra acestuia , ce pot sa patesc eu in acest caz?Victima sustine ca a scos certificat medico-legal (cred ca este