avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate nicoleta dragomir

Activitate nicoleta dragomir

socrii mei sunt divortati, in urma unor probleme de ordin financiar soacra mea a cumparat apartamentul ce a apartinut socrului meu, cu acte in regula / incheiate la notar, acesta avand in continuare drept de habitat viager. acum socrului meu nu-i mai place situatia de a convietui in aceeasi casa cu fosta sotie, motiv ptr care ii face zile amare. acesta afirma ca el are dreptul sa faca ce doreste in casa fara sa-i ceara ei aprobarea, adica sa se mute cu cine doreste in casa chiar daca soacra mea nu este de acord.
cine are info sa ma ajute cu raspuns referitor pretentiile socrului meu.

multumesc anticipat!!!
femeie : data nastere 14.02.1955
ani vechime 35 de ani
vreau sa ma pensionez mai devreme
la ce categorie ma incadrez ?
pensie anticipata ?
sau
pensie anticipata partial ?
am construit o casa, terminata la rosu, din pacate bani de incalzire si alte finisaje nu mai am. aveti idee daca o persoana fizica poate beneficia de fonduri europene ptr energia verde ?, unde m-asi putea adresa si ce sanse am ? suntem un cuplu tanar cu un copil de 3 ani.
sunt angajat la stat, apartinem ca institutie de primaria sect 3. am solicitat iesirea la pensie, dar sefa de personal m-a anuntat ca daca depun cererea de pensie azi, de maine nu mai pot lucra. decizia va iesi in cateva luni de zile, timp in care nu voi avea nici un venit.
imi puteti spune daca este adevarat ? daca lucrurile stau asa inseamna ca nu mai ies la pensie niciodata ?, ptr ca sunt nevoita sa mor de foame cateva luni de zile !!!