avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 800 soluții astăzi
Forum Activitate tudorica

Activitate tudorica

Buna ziua,

Am o promosiune de vanzare cumparare pt un ap facuta in 2008 la un avocat. Blocul nu s-a ridicat inca si nici nu cred ca o sa se termine vreodata. In aceste circumstane(inafara de aceasta promisiune de vanzare cumparare) as putea fi eligibil pt programul prim a casa? Adica ce inseamna sa ai alte proprietati pe nmele tau? Se considera aceasta promisiune de vanzare cumparare ca si o proprietate de tinuta sau trebuie sa ai CF pt proprietatea respectiva?

Pe scurt...daca as semna o declaratie cum ca nu am alte proprietati pe numele meu as face o ilegalitate?

Va multumesc anticipat.
Buna

Va multumesc din suflet pt raspunsul acordat.

Toate cele bune
Buna ziua,

Nu am gasit nici o lege care sa precizeze exact sau sa ernumere ocupatiile din COR care sa se incadreze la vechime în specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice. Postul respectiv necesita studii superioare economice.

Functia Analist servicii clienti(functie care necesita studii superioare in COR) se incadreaza in vechime în specialitatea studiilor necesare exercitarii functiei publice(am fost incadrat pe aceasta functie pe baza diplomei de licenta de econoimist cu durata de 4 ani)?

Va multumesc anticipat pentru un raspuns.

Toate cele bune,



Răspuns la discuția Incadrare
Salut din nou,

Am uitat sa precizez,

Postul respectiv necesita studii superioare economice. Eu sunt acum angajat ca si Analist servicii clienti, ocupatie care necesita studii superioare(asa scrie in COR).

Am diploma de licenta de economist(durata 4 ani).

Indeplinesc acel criteriu cu vechime in specialitatea studiilor?

Ce adeverinta ar trebui sa cer de la servici?

Multumesc anticipat pt raspuns.

Toate cele bune
Discuție Incadrare
Buna ziua

Am absolvit Stiinte economica durata 4 ani.

Momentan sunt incadrat Analist servicii clienti de aprox 2 ani.

Acxeasta ocupatie in COR necesita studii superioare.

As fi incadrat pt ocuparea unei functii publice care necesita 1 an in vechime în specialitatea studiilor necesare exercitării funcţiei ?

Multumesc anticipat pt un raspuns


Toate cele bune