avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 212 soluții astăzi
Forum Activitate CHICOSU CRISTINA

Activitate CHICOSU CRISTINA

buna seara, vecina din spate mi-a sapat un sant de jumatate de metru, dupa casa in care sta apa de cateva saptamani, sub motivul ca i-i intra apa in solar, (sera de plante) am anuntat politia, primaria si chiar am dat-o in judecata dar mai dureaza, ideea este ca dupa casa dupa schita mai avem 0.70 cm care si i-a insusit si nu ne lasa sa intram dupa casa unde se afla santul, va rog sa ma ajutati trebuie sa existe o solutie sa nu-mi distruga casa un ordin de restrictie,va rog mult sa ma ajutati.
va multumesc!
buna ziua, am terminat facultatea pe domeniul contabilitate si informatica de gestiune,vreau sa ma inscriu la cursurile CECAR dar mai intai sa-mi deschid o intreprindere individuala pentru a tine evidente contabile'
1} dupa aceste studii daca legea imi permite{am fost la reg comertului si nu m-au lamurit domnii de acolo}
va multumesc mult o zi buna:(
Răspuns la discuția Titlu de proprietate
Terenul este obtinut in urma mostenirii, pe titlu exact nu scrie unde anume beneficiaza sora cu suprafata de jumatate ha, dar cele trei ha sunt trecute toate pe titlul meu de proprietate.
VA MULTUMESC FOARTE MULT PENTRU SFATURI SI INTELEGERE
O ZI BUNA
Buna seara, va rog sa ma ajutati intr-o problema, pe titlul meu de proprietate figurez cu 1ha teren intravilan si extravilan 2ha, problema mea este ca pe acelasi titlu de proprietate este si sora mea trecuta cu jumatate de ha dar nu se specifica unde.(INTRAVILAN SAU EXTRAVILAN)
Acum mi-as dori sa vand terenul din spatiu intravilan si nu pot pentru ca apare scrisa ea pe titlu#-o#-o.
Specific ca timp de 20 de ani am ingrijit aceste pamanturi de unul singur pentru ca nu a avut nici o pretentie.
Va rog sa-mi spune-ti cum sa procedez pentru a putea vinde acest teren?

VA MULTUMESC.