Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... picatura de apa de pe streasina casei mele, deranjeaza ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

picatura de apa de pe streasina casei mele, deranjeaza vecina

buna seara, vecina din spate mi-a sapat un sant de jumatate de metru, dupa casa in care sta apa de cateva saptamani, sub motivul ca i-i intra apa in solar, (sera de plante) am anuntat politia, primaria si chiar am dat-o in judecata dar mai dureaza, ideea este ca dupa casa dupa schita mai avem 0.70 cm care si i-a insusit si nu ne lasa sa intram dupa casa unde se afla santul, va rog sa ma ajutati trebuie sa existe o solutie sa nu-mi distruga casa un ordin de restrictie,va rog mult sa ma ajutati.
va multumesc!
daca apa de pe casa dv pica pe proprietatea ei, are dreptate sa va pretinda sa remediati lucrul acesta.
daca v-a luat o portiune din terenul dv., aveti dv. dreptate sa ii luati inapoi acea portiune.