avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 810 soluții astăzi
Forum Activitate cornel_babus

Activitate cornel_babus

buna ziua as dori si eu sa stiu daca este valabila o intreprindere individuala deschisa in romania in spania pot face ca firma sa functioneze si in spania?
va multumesc ce pasi ar trebui urmati?
buna ziua
numele meu este cornel revin cu o intrbare adresata mai demult in legatura cu un accident pe trecerea de pietoni petrecut in 27.11.2009 am primit 45-50 zile de ingrijiri medicale.va multumesc pentru raspunsurile date de catre dv
Cu sofer neam inteles la o suma de bani pentru retragerea plangeri de vatamare corporala grava.
Dar am inteles ca ma pot duce la asigurari rca obligatoriu la ASTRA ASIGURARI sa cer ceva daune morale si materiale .Am anexa doi cum sa formulez o cerere de daune la ei?
Eu sunt din ploiesti si nu cunosc legislatia lor daca mati putea insoti as oferi un comision din ce vom obtine de la ei VA MULTUMESC
Buna ziua
Am fost victima unui accident rutier pe trecerea de pietoni "vatamare corporala din culpa grava",am anexa 2 dar nu am nr de ingrijiri medicale ma pot duce la asigurari sa cer daune morale cat si materiale?Are vreo legatura daca imi retrag plangerea penala"daca sunt sub 60 de zile de ing. med."cu asiguratori rca ma pot duce in instanta cu ei fara sofer ca sa nui fac lui dosar penal etc.Fara instanta pot obtine ceva de la asigurari daune?cum?si cat as putea sa cer sa mi se acorde "dupa zilele de ingrijiri med?" Va multumesc va rog indrumatima spre ce ar fi indicat sa fac?
buna ziua
am si eu o intrebare in legatura cu un accident rutier pe o trcere de pietoni soldat cu vatamare corporala grava"asa scrie in anexa 2 "dar inca nu stiu cate zile de ingrijiri medicale va avea sotia are piciorul in gips fisura abdominala si fisura craniana.as dori sa stiu daca pot obtine daune morale de la asigurarile auto fara a merge in instanta ca nu as vrea sai fac rau nici soferuluisi care ar fi suma minima care as primio de la asigurari?in caz de ajungem in instanta va ror sa ma sfatuiti sa ma inteleg cu soferul sau in instanta cu firma de asig si la ce suma sa ma inteleg cu soferul?va multumesc