avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 855 soluții astăzi
Forum Activitate alecsa21

Activitate alecsa21

am o rugaminte adresata cunoscatorilor, sunt insarcinata in 5 luni .... am fost angajata 2 ani si o luna la aceeasi societate( 1 sept 2009 -1 noi 2011 ) din pacate sa restrans activitatea firmei si acesta este motivul pentru care sunt acum in somaj ....as dori sa stiu daca exista posibilitatea sa pot beneficia de indemnizatie crestere copil pentru mama somera???????
Răspuns la discuția cerere de divort
tudorioan a scris:

Acum este important cine este parat si cine este reclamant in acest proces de divort? Daca sotul a depus cererea de divort, evident ca acesta are calitatea de reclamant, iar dvs. cea de parata.

prolema e ca am depus actele pentru divort de comun acord
amandoi am fost la tribunal impreuna
actele in asa fel au fost formulate pentru un divort pe cale amiabila
Răspuns la discuția cerere de divort
Am fost si am depus actele pentru un divort amiabil.
Problema este, poate doar pentru mine, am primit o citatie de la tribunal unde se specifica ca sunt parata si viitorul meu ex sot este reclamant
Poate sa ma lamureasca cineva si pe mine
multumesc anticipat!
daca sa semnat cererea de divort de ambii soti iar la depunerea cererii la tribunal lispesc unul dintre ei
se va lua in considerare cererea?
poate sa imi arate cineva o cere de divort pe cale amiabila?
trebuie sa fie redactata in biroul unui avocat, jurist, notar public?
sunt in prag de divort!!!!!!
sunt casatorita de 1 an si jumatate perioda in care nu am stiut cat castiga sotul meu , ce sume se afla in conturi , eu nu am lucrat , am avut grija doar de casa,
copii nu avem.
ce ma sfatuiti in cazul partajului?
Cand unul dintre concubini infinteaza o firma cu sediul social la parintii concubinei iar punctul de lucru la adresa parintilor concubinului.

Ce drepturi are concubina asupra bunului?

Mentionez ca firma e trecuta doar pe numele unuia dintre concubini si anume "el"

Astept raspuns
Multumesc anticipat!!!!!!