Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... impartirea bunurilor din timpul concubinajului
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

impartirea bunurilor din timpul concubinajului

Cand unul dintre concubini infinteaza o firma cu sediul social la parintii concubinei iar punctul de lucru la adresa parintilor concubinului.

Ce drepturi are concubina asupra bunului?

Mentionez ca firma e trecuta doar pe numele unuia dintre concubini si anume "el"

Astept raspuns
Multumesc anticipat!!!!!!
alecsa21, utilizator
Proprietarul firmei este asociatul unic , care detine singur partile sociale.Nu are nici o legatura cu sediul social sau cu punctul de lucru, acestea puatand fi stabilite in locatii diferite, fara a avea vre-o legatura cu dr de proprietate asupra societatii.