avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 745 soluții astăzi
Forum Activitate nikita 27

Activitate nikita 27

Răspuns la discuția succesiune
pai iam facut certificat de mostenitor ,iar sai fac sau cum
Răspuns la discuția concediul de maternitate
pai ce state de plata sa mai fie daca eu nu mai muncesc
Răspuns la discuția succesiune
:D:D:D deci e clar ca nu mai apuca baiatul meu mostenire dupa tasu ca ei au zis ca vrea sa faca vanzare cumparare cu cineva ca sai nui dea mostenire nepotului .multumesc frumos pt lamurile ,deci pot face focul cu acea hartie ,daca ami explica mai bine notara nici nu mai ma omoram sa mai parcurg drumul pana la ea:)):))
Răspuns la discuția concediul de maternitate
de ce ,pt ca mie mia zis o patroana ca nu se intampla nimic daca nu mai ma duc ,cred ca stie si ea cum este ca na doar a avut si ea angajate cu copii mici care nu sau mai intors la munca
Răspuns la discuția succesiune
da .sa inteleg ca acum nu are drepturi asupra mosteniri si ca socri pot face ce vrea cu bunurile,numai daca unul moare are si el drepturi la acele bunuri nu?ei acum pot sa vanda acele bunuri fara nici o problema nu?
Răspuns la discuția concediul de maternitate
nu se intampla nimic ,in situatia ta sunt si eu acum o luna am terminat concediu si nu mam mai dus la munca
Răspuns la discuția succesiune
pai astai problema si nu o inteleg ,desi iam explicat notarei ca sotul nu are nimic pe numele lui ,ea mia recomandat sai fac succesiune baiatului ca are dreptul ,in acel act scrie ,un citat precum ca difunctul decedat in ziua ...... cu ultim fost domicilui ....si ca pe urma acestuia a ramas mostenitor legal[ numele baiatului meu].chiar nu mai inteleg
Răspuns la discuția ajutorul de incalzire
am rezolvat situatia =D>
Răspuns la discuția succesiune
bunurile sunt pe numele soacrei si sotul era singurul lor fiu .cand am fost la notara iam explicat situatia si mia zis ca are si copilul lui drept la partaj si mia facut acel act de succesiune .acum nu mai intelegX-( ,atunci de ce mia facut acel act X-(X-(.chiar la trecut pe tatal meu curatela pt cand va fi succesiunea:stunned:
Discuție succesiune
buna ziua.Mar interesa si pe mine o problema.am fost maritata in urma aceste ca satori am un copil si tatal lui a murit.am stat la mama raposatului si dupa moartea lui mam mutat la parinti mei.am fost la notar ca sai fac baiatului acel act de mostenitor.ce vreau sa stiu .Poate sa vanda socri mei apartamentul si masina daca baiatul meu are dreptul la acele bunuri
si daca vad ce se intampla?