avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 462 soluții astăzi
Forum Activitate margaritar26

Activitate margaritar26

Răspuns la discuția datorie banca
Detin ca si coproprietari, nu sunt intabulati fiecare cu o cota parte
Discuție datorie banca
Daca o familie detine un imobil impreuna cu o alta familie si are datorie la banca(doar una din familii), banca poate pune sechestru pe imobilul respectiv? Asta in conditiile in care s-a facut creditul nu detineau acel imobil
Răspuns la discuția act aditional la credit
Multumesc frumos pt raspuns
Am un credit de nevoi personale,fara garantii, fara restante pana in prezent, ,pe care l-am facut cu dobanda fixa (cam 17%),cam acum un an si jumatate,iar acum la banca unde am eu creditul,dobanzile au scazut foarte mult. Daca cer refinantarea se pare ca nu ma mai incadrez pt ca mi-a mai scazut salariul, dar as putea cere sa fie facut un act aditional la creditul deja existent dar cu dobanda mai mica?
Răspuns la discuția acte vanzare casa
Multumesc frumos,o seara buna sa aveti
Răspuns la discuția acte vanzare casa
Eu daca as lua de la bunica si o parte de la parinti trebuie sa fac 2 acte de vanzare cumparare?
Răspuns la discuția acte vanzare casa
Multumesc inca o data pt raspuns. Problema era ca un notar a spus ca nu poate bunica sa-mi vanda mie pt ca ar trebui delimitat terenul si apoi sa il vanda asa ca a spus sa-l vanda parintilor si apoi sa ni-l dea noua
Răspuns la discuția acte vanzare casa
margaritar26 a scris:

Daniel Coman a scris:

Nu e nevoie de delimitare.
Vand cota lor ideala din teren, nu cota materiala.

Si cum ar trebui sa procedez?
Cred ca v-am suparat, desi nu am vrut, pt oricum nu stiu cum ar trebui sa procedez cu toate actele astea,oricum va multumesc frumos pt ca mi-ati raspuns
Răspuns la discuția acte vanzare casa
Daniel Coman a scris:

Nu e nevoie de delimitare.
Vand cota lor ideala din teren, nu cota materiala.

Si cum ar trebui sa procedez?
Răspuns la discuția acte vanzare casa
Atunci ar fi nevoie doar de dezmembrare si apoi facute actele intre noi(eu si sora mea)si parintii si bunica mea. As putea face dezmembrarea doar pe terenul care il cumpar eu sau trebuie facut pt intreg terenul o data? Sau cum ar trebui sa procedez? Multumesc anticipat