avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2032 soluții astăzi
Forum Activitate bruno_64

Activitate bruno_64

Răspuns la discuția ordin de evacuare
buna seara
primul proces mi a fost intentat in 2009 si l am castigat ,acum aceeasi persoana vrea sa imi faca alt proces de evacuare din aceasi locuinta ca si prima oara.este posibil?va multumesc
buna seara
am si eu o intrebare ,mi se mai poate face ordin de evacuare dintr-o locuinta daca aceeasi persoana mi a mai intentat un proces avand la baza acelasi motiv prin ordonanta presidentiala de evacuare ,proces castigat de mine.ce sanse de castig ar avea persoana respectiva?va multumesc
Discuție proba audio
buna ziua,
as dori sa stiu daca o inregistrare audio este admisa de instanta si daca da,trebuie transcrisa?
Răspuns la discuția Anulare act vanzare-cumparare
simulatie prin interpunere de persoana
nu stiu daca reusesc sa ma exprim in termeni clari(juridici)si imi cer scuze pentru asta dar dansa ma actionat in judecata pt.evacuare din casa prin ordonanta presedentiala,proces castigat de mine in baza declaratiilor dansei depuse la dosar si a interogatoriului prin care recunoaste ca bunurile imi apartin de drept (fiind cumparate din banii mei)si ca ea este proprietara doar pe acte,neavand nici o contributie materiala la achizitionarea acestora,inscrisuri pe care eu le-am atasat la dosar.
Răspuns la discuția Anulare act vanzare-cumparare
exista o inregistrare audio in care ea recunoaste ca bunurile au fost cumparate pe numele ei pentru a evita eu impartirea lor cu sotia mea si ca dupa ce divortez le vom trece din nou pe numele meu.
contractul de cumparare al autoturismelor este semnat de mine(dansa fiind trecuta ca proprietar in baza unei copii de buletin).
un precontract iintre mine si proprietarul de la care am cumparat casa(
Răspuns la discuția Anulare act vanzare-cumparare
buna ziua!
in momentul de fata am un proces pe rol pt atacarea actului prin simulatie.
Din pacate nu am crezut la momentul achizitionarii bunurilor ca se va ajunge la situatia actuala.:(


BUNA ZIUA,
[EDITAT - face referire la alt topic si un user].
Am cumparat pe numele dansei o casa si doua autoturisme,unul pt.mine si unul pt. fiul acesteia,cu banii proveniti dintr-o mostenire.
[editat] am facut acest lucru deoarece la vrmea respectiva aveam o relatie cu domnia sa eu fiind casatorit.(sunt despartit in fapt de mai multi ani dar nu divortat)
Vroiam saa imi intemeiez o familie cu aceasta asa ca am considerat ca trecand bunurile pe numele dansei sotia mea nu ar putea revendica parte din ele in urma divortului..........am fost las si acum ma costa:">
problema este ca partenera mea vazandu-se cu o mica avere pe numele dansei a uitat din ce motive si in ce context a obtinut aceste bunuri mi-a facut plangere la politie ca am furat autoturismul pe care il cumparasem pt.mine si mi-a intentat proces pentru evacuare din casa,eu neavand alt domicilu.
Eu pot face dovada provenientei banilor si a faptului ca eu am arvunit casa si am cumparat autoturismele,la ora actuala eu platind toate cheltuielile casei,deoarece dansa nu are nici un venit.
Ce sanse am sa reintru in posesia casei si a autoturismului cumparat pt.mine?
In speranta ca imi veti raspunde va multumesc anticipat

O zi buna!