avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 502 soluții astăzi
Forum Activitate vanycerchez

Activitate vanycerchez

registrari video,registrarile comvorbiri telefonice,desfasurator telefonic sint relevante la divort?
Răspuns la discuția martor in proces de divort
am o filmare cind ea recunoaste ca lasa copii minori noaptea in casa si se intilnea cu el la boscheti.eu atunci lucram de noapte.oare aceasta filmare are relevanta in instanta? mai am si registrari telefonice cu ea cind recunoaste ca ma insela si desfasuratorul telefonic.
as dori sa pun martore in proces de divort doua prietene ale sotiei care stiu de ea ca ma inselat,dar ele nu vor sa vina la proces.daca le citez ca martore ,si nu se prezinta ,se poate sa fie aduse cu mandat de aducere? este legal sa refuze?
sotia ma inselat eu am batuto cineva a trimiso la fundatie.acum mi-a iesit prin piele nu mai vreau so ating.vreau sa vina acasa la mine si cei doi copii mici.aceste fundatii de ce nu cauta sa ne impece?odata ajunsa acolo sa schimbat in rau.este invatata sa divorteze.ea tine la noi dar cei de acolo nu o lasa sa ia legatura cu noi.cum pot so gasesc si sa o iau acasa?
Lucrez sofer de noapte la [EDITAT].Programul este o seara de la 17:00 pina a doua zi la ora 07:oo. si a doua liber aproximativ 210 ore pe luna.Nu beneficiez de week-end,de plata orelor de noapte,de ore compensatorii,de ore suplimentare.Daca am atras atentia sefilor asupra acestor nereguli,acum urmez sa fiu dat afara.Mi-au spus sa-mi bag demisia,ca altfel i-mi cauta motiv si ma da afara cu litera I.In prima faza mi-au oprit bonurile de masa ,au spus ca nu vor sa mi le dea si daca nu-mi convine sa-i dau in judecata.Acum eu nu mai stiu ce sa fac.Sefi auto sint mina-n mina.Cind sint de serviciu ma cheama si ma obliga sa semnez demisia. Nici in somaj nu vor sa ma dea.Oare ar putea cineva sa ma ajute?

:offtopic:Va rog sa evitati identificarea unor persoane fizice sau juridice in mesaje, pe forum se discuta ideea, nu persoana. Multumesc.
sint sofer de noapte la cris-tim ,depozit mogosoaia.lucrez o seara da si una nu ,de la orele 17:00 pina a doua zi la ora 07:oo.aproximativ 210 ore pe luna.nu beneficiez de week-end,de plata orelor de noapte,de ore compensatorii,de ore suplimentare.daca am atras atentia sefilor asupra acestor nereguli,acum urmez sa fiu dat afara.mi-au spus sa-mi bag demisia,ca altfel i-mi cauta motiv si ma da afara cu litera I.acum eu nu mai stiu ce sa fac.toti sefi sint mina-mina.oare ar putea cineva sa ma ajute?