Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... martor in proces de divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

martor in proces de divort

as dori sa pun martore in proces de divort doua prietene ale sotiei care stiu de ea ca ma inselat,dar ele nu vor sa vina la proces.daca le citez ca martore ,si nu se prezinta ,se poate sa fie aduse cu mandat de aducere? este legal sa refuze?
Mai bine folositi martori pe care sa va bazati dvs.
Nu faceti greseli de genul asta ...nu merita!
Pot fi aduse cu mandat insa nu cred ca va va ajuta declaratiile lor.....
Desi sub prestare de juramant ele pot afirma ca nu au cunostinta despre nimic.....
Niciodata in tehnica apararii nu se folosesc martori prieteni ai partii adverse pentru ca pot aparea "surprize neplacute" ,un martor propus si citat astfel peste vointa lui nu va proba pro partea care il propune.
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
am o filmare cind ea recunoaste ca lasa copii minori noaptea in casa si se intilnea cu el la boscheti.eu atunci lucram de noapte.oare aceasta filmare are relevanta in instanta? mai am si registrari telefonice cu ea cind recunoaste ca ma insela si desfasuratorul telefonic.
Acea filmare si inregistrarile telefonice nu sunt probe admise in cazul proceselor de acest gen.Doar listing-ul telefonic poate fi folosit in cadrul probei cu inscrisuri insa si aceasta proba trebuie completata cu cea testimoniala ( cu martori).
MARTA SIMONA PETRE, Avocat