avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 707 soluții astăzi
Forum Activitate Bonutzu

Activitate Bonutzu

:hm: o societate A va fi inchisa. societatea are mijloace fixe amortizate.
se va deschide o alta societate B cu alt obiect de activitate, cum se pot transfera sau cesiona mijloacele fixe de la societatea A la societatea B, mijloacele fixe fiind complet amortizate. care este nota contabila pentru aceasta operatiune .
multumesc. :(
am schimbat hardul din calculator si nu am mai putut sa recuperez baza de date din revisal, am instalat din nou revisal am facut recuperare date dar degeaba. ce pot sa fac in situatia asta, pentru a aduce revisal la zi ? :O
BUNA ZIUA
POATE CINEVA SA MA AJUTE CU O MONOGRAFIE CONTABILA PTR O GRADINITA PARTICULARA ( SRL ); CE CUPRINDE SI CE REPREZINTA O LISTA DE ALIMENTE; SI ALTE ACTE SPECIFICE .
VA MULTUMESC:">
:vishenka: va multumesc si va doresc numai bine :luck:
cazul concret: facturile client / furnizor au aceeasi valoare si sunt facute in iulie anul acesta. se face o simpla compensare 401 - 411 ?
daca la modul general sunt si alte amanunte in legatura cu aceasta, va rog frumos sa exemplificati putin.
va multumesc anticipat:love:
:wave: buna ziua la tot poporul
poate cineva sa ma ajute cu o monografie ptr un contract de parteneriat ?
ce acte sunt necesare ptr inregistrarea in contabilitate, si cum se face stingerea client - furnizor.
:bow: va multumesc :love:
Discuție declaratia 394
:help: neoficial , ce se aude cu decl 394 :hm: cum se depune :-/
Răspuns la discuția impozitul forfetar
X-( asta-i legea, il plateste ptr ca exista ca persoana juridica , chiar daca este pe zero sau in lichisare. :spam:
:duh: bulumaceala mare :strambatura: sa fii contabil este ca in " dosarele x" :closedtopic: nici un moment nu m-am gandit ca 010 se depune chiar daca trecerea se face automat, asa de tare m-au bulumacit cei de la finante :sticktongue:
Răspuns la discuția IMPOZIT PROFIT TRIM IV 2009
in decl 100 pe dec 2009 ce ati trecut ? trebuia sa fi trecut macar impozitul minim, pe care obligatoriu trebuie sa-l platiti, iar prin 101 care se preda in aprilie , veniti si va faceti reglarile , oricum prin decl 101 va calculeaza cit aveti de plata. :sorry: